NHL: Hossa dal gól, Tatara poslal Detroit na farmu

388

Slovenský kanonier „jastrabov“ dal po dorážke v prvej tretine kontaktný gól na 1:2 z pohľadu hostí, ktorí si odniesli z hlavného mesta USA prehru 1:4. V novozloženom útoku s Patrickom Kaneom a Andrewom Brunetteom patril Hossa medzi najaktívnejších, popri šiestich strelách a viac než 20-minútovom hracom čase si však pripísal aj dve mínusky.
V druhom zápase pokazili doposiaľ bezchybné vysvedčenie Pittsburghu Penguins pred sezónou hokejisti Detroitu Red Wings. Pens zaznamenali v príprave prvú prehru na ľade „červených krídel“, keď im podľahli 2:3. V Joe Louis Arene sa predstavil za domácich opäť aj Tomáš Tatar, ale jeho štatistiky za takmer 9 minút, strávených na ľade, „zdobila“ len jedna mínuska. Navyše ho vedenie klubu poslalo na farmu do AHL (Grand Rapids Griffins).