NHL: Hossa po zranení skóroval, Gáboríkov tretí gól, Chára s 19 trestnými min.

370

Slovenský útočník sa presadil strelou príklepom počas presilovej hry, keď dal v 16. minúte úvodný gól zápasu.
V poradí tretí zásah do čierneho zaznamenal ďalší Slovák Marián Gáborík. Odchovanec trenčianskeho hokeja uzavrel gólový účet stretnutia, v ktorom jeho tíme New York Rangers vyhral vo Vancouvri 4:0. Hostia dali všetky góly v záverečnej časti hry. Gáborík pre zámorské média uviedol, že jeho myšlienky pred zápasom patrili tragicky zosnulému krajanovi Pavlovi Demitrovi, pre ktorého bol Vancouver poslednou zastávkou v NHL.
Netradičným spôsobom sa zviditeľnil gigantický obranca Zdeno Chára. Obhajca trofeje z Bostonu prehral na domácom ľade s Carolinou 1:4, pričom slovenský zadák si zaknihoval do osobnej štatistiky 19 trestných minút. Chára dostal päťminútový trest za bitku s Jayom Harrisonom, pričom okrem dvoch dvojminútových trestov „vyfasoval“ aj osobný trest na 10 minút za nešportové správanie.
Nevydarený duel odchytal v noci na stredu slovenský gólman Jaroslav Halák, jeho tím St. Louis Blues prehral v Los Angeles 0:5. Halák mal 77,8% úspešnosť zákrokov, zneškodnil 14 z 18 striel, takže v poslednej tretine ho vystriedal Bryan Eliott.

Výsledky – NHL:
Boston – Carolina 1:4, Washington – Florida, Columbus – Dallas 2:3, Montreal – Buffalo 1:3, Ottawa – Philadelphia 2:7, Minnesota – Pittsburgh 2:4, Calgary – Edmonton 2:1, Vancouver – NY Rangers 0:4 /za hostí Gáborík 1+0/, Phoenix – Chicago 2:5 (za hostí Hossa 1+0/ Los Angeles – St. Louis 5:0 /za hostí do 41. minúty chytal Halák, kryl 14 z 18 striel/.