NHL: Lidströmov tím zvíťazil v All Star dueli nad Staalovcami 11:10, Chára 0+2

355

Na ľade RBC Centra strávil pritom 21 minút, no nezabránil prehre svojho Tímu Staal, ktorý sa po divokej prestrelke 10:11 musel skloniť pred Tímom Lidström.
Aj napriek ofenzívnemu poňatiu duelu a vysokému skóre ani jeden z aktérov nedosiahol hetrik – po dva góly zaznamenali na strane „domácich“ Eric Staal a Kris Letang, na strane hostí Anže Kopitar, Daniel Briere a Loui Eriksson, ktorý bol spoločne s dočasným spoluhráčom Sheom Webberom so štyrmi bodmi aj najproduktívnejším hráčom súťaže. Eriksson sa stal zároveň strelcom víťazného gólu pri power-play Staalovcov. Cenu pre najužitočnejšieho hráča si odniesol Patrick Sharp. Brankár Lidströmovcov Tim Thomas sa stal prvým gólmanom histórie, ktorý si pripísal tretie víťazstvo v rade.
Šou v Raleigh priniesla aj ďalšie prepisovanie histórie v podobe premiérového trestného strieľania, ktoré nasledovalo po hodení hokejky Alexandra Ovečkina v záverečnej tretine. Matt Duchene ale jeho prečin nepotrestal, lebo jeho sólo zlikvidoval brankár Henrik Lundqvist.

Sumár:
Tím Staal – Tím Lidström 10:11 (4:4, 2:3, 4:4)
Góly: 1. Ovečkin (CHÁRA), 3. P. Šťastný, 4. Eliáš, 6. Giroux, 22. Sharp, 27. a 49. Letang, 44. a 60. E. Staal, 56. Nash (CHÁRA) – 11. a 31. Kopitar, 14. Byfuglien, 17. a 59. Eriksson, 17. Duchene, 35. Stamkos, 36. a 50. Briere, 51. Toews, 54. St. Louis. Brankári: Ward, Lundqvist, Price – Hiller, Fleury, Thomas, strely na bránku: 46:45, 18.680 divákov.