NHL: Sekera s dvoma asistenciami, Boston vyrovnal rekord

512

Obranca Buffala Sabres prispel k víťazstvu 3:2 na ľade New Yorku Rangers dvoma asistenciami. Dvadsaťštyriročný bek strávil na ľade takmer 19 minút a do štatistík si pripísal aj jeden plusový bod. Sekera nazbieral v 58 dueloch prebiehajúcej sezóny dva góly a 14 asistencií.
Pod víťazstvo „šablí“ sa jedným gólom podpísal aj nový muž Brad Boyes. Dvadsaťosemročný útočník prišiel iba v sobotu zo St. Louis a skóroval hneď v prvom vystúpení v drese Buffala. „Bola to výborná prihrávka od Gaustada. Už predtým sme sa o takejto situácii rozprávali, takže som to čakal. Potom to už bolo pre mňa o dosť ľahšie,“ povedal Boyes. „Myslím si, že hral veľmi dobre. Obával som sa, že pri toľkom cestovaní, ktoré absolvoval, to nebude až taký výkon. No hral lepšie, ako som čakal,“ dodal na jeho adresu tréner Lindy Ruff. Buffalo figuruje na deviatej priečke Východnej konferencie a na ôsmu Carolinu stráca iba dva body.
Šiestu výhru za sebou zaznamenal Boston aj so slovenským kapitánom Zdenom Chárom, keď na ľade Ottawy triumfoval vďaka gólu Nathana Hortona z tretej tretiny tesne 1:0. Tridsaťtriročný slovenský zadák strávil na ľade 23:43 minút a stal sa treťou hviezdou duelu. Boston zaznamenal šiestu výhru na ľade súperov v rade, čo sa „medveďom“ podarilo naposledy v sezóne 1971/72, keď v tíme hrali aj legendy Bobby Orr a Phil Esposito. „Myslím si, že nemáme v tíme také mená ako vtedy. Sú to také legendy, že je ťažké sa vôbec s nimi porovnávať. Snažíme sa hrať dobre, hrať našu hru a vyhrať čo najviac zápasov,“ uviedol Chára, ktorého klub figuruje už na tretej priečke Východnej konferencie. V drese „senátorov“ sa predstavil útočník Marek Svatoš, ktorý vyslal na bránku Bruins tri strely.
Colorado natiahlo sériu prehier na tri, keď podľahlo San Jose 1:2 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Slovenský gólman Peter Budaj sa v bránke hostí neobjavil. „Lavínam“ patrí 14. priečka v Západnej konferencii a na postupové pozície strácajú už 14 bodov. Pre San Jose to bolo už siedme víťazstvo v rade. „Hokejoví bohovia proste nestoja na našej strane. Je to frustrujúce. Pracovali sme tak tvrdo, hrali tak dobre s tímom, ktorý má taký silný útok. Nedovolili sme im skórovať a štyri minúty pred koncom si predsa našli cestu,“ povedal sklamaný útočník Colorada Matt Duchene.
Hokejisti Washingtonu nevedeli 59 minút nájsť recept na brankára New Yorku Islanders, no v záverečnej minúte riadneho času vyrovnal Brooks Laich na 1:1 a v predĺžení rozhodol o ich víťazstve 2:1 Alexander Ovečkin. „Bolo to neuveriteľné, keď Laich skóroval, vedel som, že tento zápas vyhráme, nech sa stane čokoľvek,“ povedal brankár Michal Neuvirth. V drese „ostrovanov“ chýbal obranca Milan Jurčina, ktorý si doliečuje zranenie slabín.
Pre zranenie si nezahral ani brankár Jaroslav Halák a jeho St. Louis sa postupne rozplýva nádej na play off. Blues prehrali druhý zápas v rade, keď na domácom ľade „vyfasovali“ debakel od Calgary 0:6. Na Západe im patrí 13. priečka a na postupové pozície strácajú deväť bodov.

Sumáre:
WASHINGTON – NY ISLANDERS 2:1 pp (0:0, 0:1, 1:0 – 1:0)
Góly: 60. Laich, 62. Ovečkin – 31. Moulson. Brankári: Neuvirth – Lawson, strely na bránku: 42:29. 18.398 divákov.
NY Rangers – Buffalo 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Góly: 34. Christensen, 47. Anisimov – 18. Myers, 34. Boyes (SEKERA), 45. Hecht (SEKERA). Brankári: Lundgvist – Miller, strely na bránku: 31:26. 18.200 divákov.
ATLANTA – MONTREAL 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Góly: 55. Antropov – 14. Pacioretty, 21. Wisniewski, 60. Gionta. Brankári: Mason – Price, strely na bránku: 41:23. 11.156 divákov.
OTTAWA – BOSTON 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Gól: 42. Horton. Brankári: Andreson – Rask, strely na bránku: 33:21. 16.826 divákov.
PHOENIX – DALLAS 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)
Góly: 57. Klesla, 60. Whitney – 19. Wandell, 53. Langenbrunner, 60. Benn. Brankári: Bryzgalov – Lehtonen, strely na bránku: 27:30. 15.751 divákov.
EDMONTON – NASHVILLE 2:1 pp a sn (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0)
Góly: 14. Vandermeer, rozh. nájazd Omark – 13. Geoffrion. Brankári: Gerber – Rinne, strely na bránku: 26:35. 16.839 divákov.
ST. LOUIS – CALGARY 0:6 (0:1, 0:0, 0:5)
Góly: 45. a 51. Iginla, 19. Tanguay, 47. Moss, 54. Regehr, 60. Hagman. Brankári: Bishop – Kiprusoff, strely na bránku: 25:29. 19.150 divákov.
CAROLINA – FLORIDA 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Góly: 6. Stillman, 15. E. Staal – 24. Weiss. Brankári: Ward – Clemmensen, strely na bránku: 22:42. 16.252 divákov.
SAN JOSE – COLORADO 2:1 pp a sn (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0)
Góly: 58. J. Thornton, rozh. nájazd Clowe – 42. Johnson. Brankári: Niemi – Elliott, strely na bránku: 35:19. 17.562 divákov.
VANCOUVER – COLUMBUS 2:1 pp a sn (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0)
Góly: 15. Raymond, rozh. nájazd Torres – 28. Upshall. Brankári: Luongo – Mason, strely na bránku: 26:31. 18.860 divákov.