NHL: Triumf Anaheimu, Višňovský zostáva najproduktívnejším obrancom profiligy

467

Višňovský so 60 bodmi za 15 gólov a 45 asistencií naďalej vedie tabuľku produktivity medzi obrancami.
„Káčeri“ si v tabuľke Západnej konferencie udržali ôsmu priečku zaručujúcu postup do play off, na ktorú by sa v prípade víťazstva prepracovali práve „hviezdy“. Domáci boli pritom k tomu veľmi blízko, keď ešte necelých sedem sekúnd pred záverečnou sirénou viedli 4:3. Hostia sa však v závere odhodlali k hre bez brankára a Teemu Selänne po asistencii Višňovského, ktorý na začiatku druhej tretiny otvoril skóre stretnutia, poslal zápas do predĺženia. V ňom o triumfe kalifornského tímu rozhodol Cam Fowler. „Aj tento zápas dokázal, akí vieme byť odolní. Nikdy sa nevzdávame a nezáleží pritom na okolnostiach. Môžeme sa spoľahnúť na veteránov, čo dnes ukázal Teemu a ja som v predĺžení po skvelej prihrávke Bobbyho Ryana nemal čo riešiť,“ citoval strelca víťazného gólu portál nhl.com.
Strelecky sa presadil aj Tomáš Kopecký, ktorý svojím 14. gólom v sezóne spečatil triumf Chicaga nad Floridou 4:0. Pri Kopeckého presnom zásahu si pripísal na konto asistenciu aj jeho krajan Marián Hossa. „Jastrabi“ dosiahli dôležité víťazstvo, vďaka ktorému im v súčasnosti patrí v tabuľke Západnej konferencie piata priečka. Rovnako 88 bodov však majú aj Los Angeles a Nashville, Anaheim stráca jediný bod. Domáci brankár Corey Crawford, ktorý nastúpil na svoj 18 zápas v rade, zaznamenal piaty shutout v kariére. „V zápase sme nechceli nič siliť. Hrali sme pozorne, čakali čo vymyslí súper a vyrážali do protiútokov. Vyšlo nám to,“ skonštatoval 26-ročný Kanaďan.
Vancouver, ktorý má už nejaký čas postup do play off vo vrecku, naďalej zostáva neohrozeným lídrom celej súťaže. Naposledy sa o kvalitách „kosatiek“ presvedčil Detroit, ktorý im podľahol 1:2. O oba góly hostí sa postarali švédske dvojičky Sedinovci, Daniel v úlohe strelca a Henrik jeho dvorného nahrávača. Suverénne výkony Vancouveru dodávajú hráčom čoraz lepšie vyhliadky na zisk prvého Stanleyho pohára v 41-ročnej histórii klubu. „Vyzerá to tak, že sme na dobrej ceste. Sme však len jedným tímom z mnohých ašpirantov a nemali by sme na seba nazerať ako na veľkých favoritov. Myslím, že to si nemôže dovoliť nikto. Vieme však, že máme šancu aj káder na to, aby sme to dosiahli,“ vyhlásil Henrik Sedin.
V poslednom dueli si San Jose bez väčších problémov poradilo s Calgary, ktoré zdolalo 6:3. Divoká bola obzvlášť prvá tretina, v ktorej padlo až šesť gólov, z toho štyri do brány gólmana „plameňov“ Miikku Kiprusoffa. Kouč „žralokov“ Todd McLellan bol po zápase spokojný s víťazstvom, z úvodného dejstva však mal trochu zmiešané pocity. „Výsledok bol skvelý. Dať štyri góly v jednej tretine, to vždy poteší. Ukázali sme však aj chvíľkové poľavenia, s čím nemôžem byť spokojný. Ale to sme my tréneri. Nikdy nebudeme úplne spokojní,“ uviedol McLellan.

DETROIT – VANCOUVER 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Góly: 52. Hudler – 27. D. Sedin, 50. D. Sedin. Brankári: Howard – Luongo, strely na bránku: 40:33, 20.066 divákov.

CHICAGO – FLORIDA 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Góly: 35. Seabrook, 41. Stalberg, 53. Kane, 58. KOPECKÝ (HOSSA). Brankári: Crawford – Vokoun, strely na bránku: 31:23, 21.713 divákov.

DALLAS – ANAHEIM 3:4 pp (0:0, 1:1, 2:2 – 0:1)
Góly: 30. Goligoski, 45. Eriksson, 54. Daley – 21. VIŠŇOVSKÝ, 45. Perry, 60. Selänne (VIŠŇOVSKÝ), 62. Fowler. Brankári: Lehtonen – Emery, strely na bránku: 26:26, 16.021 divákov.

SAN JOSE – CALGARY 6:3 (4:2, 1:1, 1:0)
Góly: 3. Mitchell, 10. Desjardins, 15. Marleau, 18. Marleau, 36. Mitchell, 52. Couture – 8. Iginla, 14. Sarich, 33. Bourque. Brankári: Niemi – Kiprusoff, strely na bránku: 38:25, 17.562 divákov.