NHL: Višňovského Anaheim zdolal Phoenix, \"kosatky\" sa pohrali s Carolinou

571

Obranca Anaheimu Ľubomír Višňovský sa tešil na domácom ľade z tesného víťazstva 3:2 nad Phoenixom.
Višňovský sa v súboji s „kojotmi“ bodovo nepresadil a počas takmer 26-minútového pobytu na ľade zaznamenal iba jeden mínusový bod. „Káčeri“ v záverečnej tretine síce prišli o vedenie 2:0, päť minút pred koncom však o ich triumfe rozhodol krídelník Corey Perry. „Po vyrovnávajúcom góle sme sa dokázali otriasť a nakoniec aj našli cestu k víťazstvu,“ uviedol Perry pre portál nhl.com.
Skóre stretnutia otvoril v 24. minúte Cam Fowler, ktorý sa v šiestom zápase dočkal premiérového gólu v profilige. Tréner domáceho tímu Randy Carlyle označil 12. hráča tohtoročného draftu za výnimočného hokejistu. „Je mladý a plný energie, čo potvrdzuje na ľade. V klube sme presvedčení, že nám toho ešte veľa predvedie,“ povedal Carlyle.
V druhom zápase si Vancouver po dvoch prehrách s Los Angeles a Anaheimom poradil s Carolinou 5:1. K víťazstvu „kosatiek“ najväčšou mierou prispel krídelník Mason Raymond, ktorý strelil dva góly a pridal aj jednu asistenciu. „Je to ťažké…úvod sezóny nám nevyšiel podľa našich predstáv. Myslím si však, že v tomto zápase sme odohrali našich zatiaľ najlepších 60 minút. Ani v iných zápasoch sme nehrali zle, ale výsledky sa nedostavili,“ skonštatoval Raymond.
O prvý gól zápasu sa postaral Andrew Alberts, ktorý ešte v minulej sezóne obliekal dres „hurikánov“ a bol to je prvý zápas proti jeho bývalému tímu. Kouč Caroliny Paul Maurice vyjadril po zápase nespokojnosť s výkonom svojho tímu, ktorý podľa neho hral veľmi zle. „Tento duel nám vôbec nevyšiel. Z našej strany bol vstup do zápasy slabý, nestíhali sme na oboch koncoch klziska a boli sme neschopní čokoľvek vymyslieť,“ povedal Maurice.

ANAHEIM – PHOENIX 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
Góly: 24. Fowler, 30. Lydman, 55. Perry – 42. Upshall, 52. Belanger. Brankári: Hiller – Labarbera, strely na bránku: 35:38, 13.574 divákov.

VANCOUVER – CAROLINA 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Góly: 6. Alberts, 10. Raymond, 30. Samuelsson, 47. Raymond, 55. Kesler – 39. O’Sullivan. Brankári: Schneider – Ward, strely na bránku: 28:33, 18.860 divákov.