NHL: Višňovský rozhodol zápas v predĺžení, Budaj nezabránil prehre Colorada

553

Obranca Anaheimu Višňovský tretí gólom v sezóne rozhodol o víťazstve Ducks v kalifornskom derby na ľade San Jose, keď svojou jedinou strelou v zápase necelých 33 sekúnd pred koncom predĺženia ukončil duel. „Bolo to výborné zahraté vhadzovanie. Stál som na svojej streleckej pozícii a brankár vôbec nevedel, kde je puk. Chlapci predo mnou odviedli skvelú prácu, ja som len vystrelil,“ opísal Višňovský gólový moment.
Domáci síce prestrieľali svojho súpera 41:20, no gólman Jonas Hiller v službách „káčerov“ pustil za svoj chrbát iba dva puky. „Hrať proti San Jose je vždy zábava. Medzi klubmi panuje určitá rivalita. Majú veľmi dobré mužstvo, často strieľajú, čo znamená veľa práce,“ uviedol 28-ročný Švajčiar.
Brankár Colorada Budaj proti Calgary odvrátil 21 striel, no inkasoval tri góly a jeho tím prehral 2:4. „Plamene“ vďaka triumfu prerušili štvorzápasovú šnúru prehier, hoci ešte v 50. minúte prehrávali 1:2. „Súperovi patrí uznanie. Snažili sa a šli za víťazstvom aj za nepriaznivého stavu. V závere zápasu musíme vyhrávať viac osobných súbojov, obzvlášť pred bránou. To bol zrejme najväčší rozdiel v hre oboch tímov, najmä čo sa týka záverečnej tretiny,“ vyhlásil tréner denverského tímu Joe Sacco.
Carolina na svojom ľade do bodky potvrdila svoj názov „hurikáni“, keď siedmimi gólmi doslova sfúkla Edmonton. Hostia inkasovali dvakrát v úvodných 75 sekundách a brankár Nikolaj Chabibulin prenechal svoje miesto v bráne Devanovi Dubnykovi už po ôsmich strelách, pričom polovica si našla cestu do siete. Čestný úspech „olejárov“ zaznamenal v 45. minúte Dustin Penner. „Dali nám niekoľko rýchlych gólov a potom sa to už s nami viezlo. Rozhodne sa musíme zlepšiť,“ skonštatoval 18-ročný útočník Taylor Hall, ktorého spolu s ďalším nováčikom Jordanom Eberlem tréner Tom Renney posielal v tretej tretine na ľad len sporadicky z dôvodu ich neefektívnej hry.
Brankár Montrealu Carey Price v súboji s Vancouverom vychytal druhé čisté konto v sezóne a výrazne tak pomohol svojmu tímu k víťazstvu 2:0. Z jeho strany to bol v porovnaní s minuloročným zápasom proti „kosatkám“ výkon úplne naruby. Vtedy Canadiens podľahli svojmu súperovi 1:7. „Samozrejme, z hlavy sa niečo také nedá vymazať. Rozhodne som nechcel, aby sa to zopakovalo,“ uviedol Price, ktorý v mladosti sníval o brankárskom poste práve vo Vancouvri, kde sa narodil.
„Shutout“ sa podarilo vychytať aj ochrancovi svätyne Tampy Bay Danovi Ellisovi. Jeho „blesky“ zdolali Toronto 4:0, čím mu pripravili už šiestu prehru v rade. Jedným z problémov Maple Leafs je využívanie presilových hier. V poslednom dueli mali k dispozícii päť presiloviek vrátane 48-sekundovej piatich proti trom, počas ktorej však na Ellisa nevyslali ani jednu strelu. „Táto súťaž je o tom, kto dá prvý gól. My sme prepásli veľkú príležitosť. Dvojnásobné presilovky treba rozhodne premieňať, inak sa na hokejky nalepí nervozita a ťažko sa potom dostanete čo i len do gólovej šance,“ povzdychol si kouč Toronta Ron Wilson.
V posledných dvoch dueloch si Ottawa poradila s Atlantou 5:2, najmä vďaka dvom gólom a jednej asistencii uzdraveného Jasona Spezzu a newyorskí „jazdci“, stále bez Mariána Gáboríka, nestačili na Washington, ktorému podľahli 3:5.

CAROLINA – EDMONTON 7:1 (4:0, 1:0, 2:1)
Góly: 1. Dwyer, 2. Cole, 5. Corvo, 8. Larose, 25. Corvo, 42. Samsonov, 48. Skinner – 46. Penner. Brankári: Ward – Chabibulin (8. Dubnyk), strely na bránku: 42:22, 11.890 divákov.

NY RANGERS – WASHINGTON 3:5 (2:1, 1:2, 0:2)
Góly: 5. Boyle, 13. Boyle, 24. Boogaard – 9. Laich, 23. Erskine, 30. Knuble, 48. Hendricks, 60. Laich. Brankári: Lundqvist – Neuvirth, strely na bránku: 28:24, 18.200 divákov.

MONTREAL – VANCOUVER 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 7. Markov, 45. Hamrlík. Brankári: Price – Luongo, strely na bránku: 29:34, 21.273 divákov.

OTTAWA – ATLANTA 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Góly: 12. Spezza, 16. Gončar, 26. Neil, 30. Winchester, 42. Spezza – 5. Ladd, 46. Stewart. Brankári: Elliott – Mason (41. Pavelec), strely na bránku: 29:37, 16.583 divákov.

TAMPA BAY – TORONTO 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)
Góly: 12. Stamkos, 12. Thompson, 20. Moore, 46. Stamkos. Brankári: Ellis – Giguere, strely na bránku: 25:28, 16.791 divákov.

COLORADO – CALGARY 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)
Góly: 5. Yip, 42. Stewart – 21. Glencross, 50. Bäcklund, 56. Moss, 60. Glencross. Brankári: BUDAJ – Kiprusoff, strely na bránku: 31:25, 12.219 divákov.

SAN JOSE – ANAHEIM 2:3 pp (1:1, 0:1, 1:0 – 0:1)
Góly: 2. Mitchell, 50. Setoguchi – 10. Blake, 29. Perry, 65. VIŠŇOVSKÝ. Brankári: Niittymäki – Hiller, strely na bránku: 41:20, 17.562 divákov.