„Žijeme v dynamickom a vzájomne prepojenom svete, kde sme dohromady silní ako národ. Kvôli našim deťom a ich deťom, by sme mali čeliť problémom sveta spoločne a nie sami. Z týchto dôvodov hlasujem pre zotrvanie,“ napísala na Facebooku legenda anglického futbalu.

Štyridsaťjedenročný Beckham tiež poukázal na príklad svojho Manchestru United, ktorý by podľa neho výrazných úspechov bez hráčov z Európy nikdy nedosiahol. „Boli sme lepší a úspešnejší tím vďaka dánskemu brankárovi Petru Schmeichela, vedenie Ira Roya Keana a schopnostiam Francúza Erica Cantona,“ argumentuje Beckham.

Poukázal tiež na svoju kariéru mimo Britské ostrovy. „Mal som tú česť žiť a hrať v Madride, Miláne a Paríži s hráčmi z celej Európy i sveta,“ dodal Beckham, ktorý má na konte 115 štartov v drese Anglicka a okrem Manchestru United hral trebárs za slávny Real Madrid či Los Angeles Galaxy.

Premiér David Cameron, ktorý stojí na čele kampane za zotrvanie Británie v Európskej únii, slová slávneho futbalistu obratom privítal. „David Beckham má jasno. Problémom tohto sveta by sme mali čeliť spoločne a nie sami,“ uviedol na Twitteri ministerský predseda.

Tábor euroskeptikov na Beckhamovo vyhlásenie pohotovo reagoval a na Twitteri upozornil, že jeho manželka Victoria skôr EÚ ostro kritizovala. Módna návrhárka a bývalá speváčka kapely Spice Girls sa proti tomu okamžite ohradila a posťažovala si, že zástancovia brexitu jej slová prekrútili.