Ostalo tam veľa mŕtvych! Strelec vyvádzal v škole v Parklande, zranených je cez 20, podozrivým je exštudent

1019

Záchranári a policajti zasahujú v strednej škole Marjory Stoneman Douglas v Parkland. Podľa televízie NBC vyvádzal v škole strelec, podľa miestnych hasičov je zranených vyše 20 ľudí. Floridský senátor Bill Nelson pre Fox News uviedol, že na mieste je veľa mŕtvych.

„Do nemocníc bolo zatiaľ prevezených 14 ľudí,“ uviedol úrad miestneho šerifa. CBS s odkazom na svoje zdroje uvádza, že zomrelo najmenej sedem ľudí.

Úrad miestneho šerifa upozorňoval občanov, aby sa ku škole nepribližovali. Študentom a učiteľom polícia odporučila sa zabarikádovať v triedach.

Zasahovali špeciálne policajne jednotky. Podozrivým zo streľby je miestny študent, polícia ho chytila zhruba kilometer a pol od školy – vo vedľajšom meste Coral Springs.

Polícia dostala prvé hlásenie okolo 14:30 miestneho času (20:30 SEČ). Podozrivým je podľa svedectva spolužiaka problémový študent, ktorý by mal byť milovníkom zbraní. Šerif Scott Israelk uviedol, že zadržaným je 18-ročný mladík, ktorý bol predtým študentom školy. Kedy odišiel a prečo, šerif zatiaľ nevedel. Podozrivý sa vzdal bez boja.