Pablo Escobar nebol jediný! Pozrite sa na ďalších úspešných drogových dílerov, ktorí zarobili miliardy.

3321

Meno Pablo Escobar pozná pravdepodobne každý. Bol to ten najslávnejší a tiež najbohatší drogový boss v histórii ľudstva. Bol hlavný vodca a spoluzakladateľ kartelu Medellin a vďaka tomu sa stal jedným z najbohatších kriminálnikov v histórii. Na svojom vrchole sa odhaduje, že Pablovi Escobarovi patrilo 80 percent všetkého trhu s kokaínom v USA. V tom čase zarábal kartel 60 miliónov dolárov denne. Ako na tom ale bola jeho „konkurencia“? Nebol predsa jediným drogovým dílerom na svete.

Poďme sa spoločne pozrieť na ďalších 9, naozaj úspešných a bohatých drogových dílerov.

Joaquin „El Chapo“ Guzman Loera

El Chapo obchodoval s kokaínom, heroínom, extázou a metamfetamínom. Všetky tieto druhy drog prevážal do USA. Preslávil sa predovšetkým svojimi útekmi z väzenia. Pri tom poslednom úteku sa dostal von vďaka tunelu s klimatizáciou a osvetlením z najlepšie stráženého väzenia v celom Mexiku. Za svoju drogovú kariéru zarobil miliardu dolárov.

Griselda Blanco

Na prvý pohľad normálne vyzerajúca pani, v skutočnosti Babička kokaínu. Presne takú prezývku mala Griselda Blanco, ktorá bola členkou kartelu Medellin. Pomáhala z dodávkami kokaínu a v najlepšom období zarábala 80 miliónov dolárov mesačne. Následne bola zatknutá, ale podarilo sa jej utiecť do Kolumbie. Tam bola v roku 2012 zavraždená. Za svoju kariéru stihla zarobiť dve miliardy dolárov.

Carlos Lehdera

Carlos bol spoluzakladateľom kartelu Medellin. Najskôr pracoval v armáde, ktorá bojovala proti skupinám v Kolumbii. V 70. rokoch si potom Carlos kúpil ostrov na Bahamách, ktorý fungoval ako centrála rozvozu drog do Kolumbie a USA. Lenže postupom času sa začal k členom kartelu správať neúctivo a tak sa k nemu kartel otočil chrbtom. Nakoniec bol zatknutý v USA a umiestnený do väznice, v ktorej je dodnes. Vďaka drogám si zarobil 2,7 miliardy dolárov.

Gilberto a Miguel Orejuelaovi

Títo bratia spoločne založili kartel Cali. Tento kartel bol ďalším kartelom v Kolumbii, takže aj ďalším kartelom, ktorý konkuroval kartelu Medellin. Aj napriek sláve Medellinu sa dokázal kartel Cali presadiť. Bratia nakoniec zarobili viac ako 3 miliardy dolárov. Neskôr boli zatknutí v USA a odsúdení na 30 rokov väzenia.

Jose Gonzalo Rodriguez Gachi

Tento muž bol členom kartelu Madellin. Najskôr pracoval ako nájomný zabijak, neskôr sa pripojil k Escobarovi, s ktorým kartel spoluzakladal. Staral sa o pašovanie, o výstavbu laboratórií na výrobu drog. Následne postavil niekoľko rančov a dolov na drahokamy. V roku 1989 bol zastrelený políciou. Za svoju kariéru stihol zarobiť viac ako 5 miliárd dolárov.

Khun Sa

Khun Sa bol šanský vojenský veliteľ a drogový boss, ktorému ho tiež prezývali Ópiový kráľ. Šesťdesiate roky boli pre neho veľmi dôležité. Stal sa drogovým bossom, ktorý obchodoval s opiátmi a heroínom. Drogy rozvážal predovšetkým do Ázie. Nakoniec ho dopadla polícia, ale vzdal sa barmskej armáde, ktorá ho nikdy nevydala do USA a v pokoji si užíval peňazí a dožil svoj život spokojne v Rangoonu. Za svoj život zarobil vyše 5 miliárd dolárov.

Bratia Ochoaovi

Títo traja bratia patrili taky medzi spoluzakladateľov kartelu Medellin. Bratia boli jedinými, ktorí z pašovaním pred založením kartelu mali skúsenosti. Celé know-how teda priniesli oni. Keď sa celý kartel začal rúcať, Jorge a Juan sa nakoniec vzdali kolumbijskej vláde. Fabio bol uväznený v USA. Spoločne zarobili 6 miliárd dolárov.

Dawood Ibrahim Kaskar

Blížime sa do finále. Dawood je oficiálne tretím najbohatším drogovým dealerom v histórii ľudstva. V indii založil syndikát D-Company. Jeho zamestnanci nielen obchodujú s drogami, ale tiež vykonávajú nájomné vraždy. Hovorí sa, že Dawood mal úzke vzťahy s Al-Káidou a Usámom bin Ládinom. Jeho majetok sa odhaduje na 6,7 ​​miliardy a pozor, je stále na slobode! Nikto do dnes nevie, kde sa nachádza, ale údajne by mal byť buď v Pakistane, alebo v Spojených arabských emirátoch.

Amado Carrillo Fuentes

A máme tu druhého najslávnejšieho drogového bossa! Amanda zavraždil Rafaela Aguilara Guajardo, čo bol vodca kartelu Juarez. Amado následne kartel prevzal. V jednej chvíli bol jeho majetok odhadovaný na 25 miliárd dolárov, takže bol vo svojej dobe jednoznačne najbohatším drogovým bossom. Keď po ňom išla vláda a polícia, podstúpil údajne plastickú operáciu, ktorá mala úplne zmeniť jeho tvár. Po tejto operácii ale vraj zomrel. Niektorí tomu veria, iní zasa veria tomu, že smrť je len narafičená. Kto vie, aká je skutočnosť. My len vieme, že Amado je druhý najbohatší drogový dealer v histórii ľudstva.