Po prehre so Španielmi je zápasom rok stretnutie s Ukrajincami.

821

V opačnom prípade sa im ich plány o zisku priamej miestenky na majstrovstvá Európy zrejme definitívne rozpadnú.

„Sme odhodlaní zvíťaziť. Domáci budú pod obrovským tlakom. V hlavách budú mať myšlienku, že po žilinskom súboji si môžu zabezpečiť postup na šampionát,“ vraví skúsený stredopoliar Anatolij Tymoščuk.

O víťazstve 1:0 v Kyjeve rozhodol Róbert Mak, ktorému na jediný presný zásah prihral Marek Hamšík. „Práve na ňom stojí hra Slovenska. Je jedným z lídrov Neapola, a tak si musíme dať na neho pozor. Mali by sme mu neustále dýchať na chrbát,“ vyjadril sa pre stránku Ukrajinskej futbalovej federácie Anatolij Tymoščuk.

Hostia pricestovali do Žiliny dobre naladený. Ukrajinci vyhrali cez víkend doma nad Bieloruskom (3:1). Do štyridsiatej minúty strelili hosťom tri góly. „Prvý polčas bol naším najlepším za posledné roky. V druhom sme už hrali slabšie,“ hodnotil duel strelec gólu Andrij Jarmolenko.

Jediný legionár

Okrem neho sa v súboji s Bielorusmi strelecky presadili aj Arťom Kravec s Jevhenom Konopľankom, ktorý je zároveň jediný legionár. Dvadsaťpäťročný krídelník Sevilly je momentálne najväčšou hviezdou ukrajinského futbalu. Do španielskeho klubu prestúpil v lete tohto roku z Dnipra Dnipropetrovsk. Jeho nový zamestnávateľ s ním uzatvoril štvorročný kontrakt, v ktorom sa nachádza aj klauzula o odstupnom.

V prípade, že by mal o Konopľankove služby záujem iný klub, musel by na účet Sevilly poslať 40 miliónov eur.