Tak to tu ešte nebolo. Alebo áno? Americkí športoví novinári prišli so zaujímavou správou: portorická legenda sveta šestnástich povrazov Miguel Cotto odviedol v rokoch 2005 až 2008 na daniach viac, než mu ukladal zákon. A nešlo o bagateľ, ale 2,5 milióna dolárov.
box-cotto-2
Jeden z najlepších futbalistov planéty Lionel Messi dostal v júli na španielskom súde za krátenie daní 21 mesiacov natvrdo, navyše musí zaplatiť ešte celkom zhruba 3,5 milióna penále a daňové dorovnanie.
S daňovými úradmi po celom svete sa pravidelne stretávajú športovci zo všetkých odvetví, dá sa povedať, že čím bohatší, tým väčšie medzery potom hľadajú. Aj preto napríklad predovšetkým tenisová elita, ale nielen ona uvádza ako svoje bydlisko Monte Carlo, kde vlastne žiadne odvody neexistujú.
V týchto dňoch sa za veľkou mlákou rieši ale úplne opačný prípad. Miguel Cotto je prvým portorickým boxerom, ktorý sa stal majstrom sveta štyroch váhových divíziách. A možno vôbec prvým športovcom, ktorý sa súdi o to, že na daniach odviedol viac, než mu ukladal zákon.

„Rokovali sme o tomto probléme s IRS (Internal Revenue Servise – americký finančný úrad) už niekoľko rokov. Bohužiaľ bezúspešne a preto sme sa obrátili na súd,“ povedal Hector Soto, výkonný riaditeľ Cottovej promotérskej spoločnosti.
V hre je preplatok zhruba 2,5 miliónov dolárov za roky 2005 až 2008, ktoré teraz tridsaťpäťročný boxer, ktorý má na konte vyrovnané a tvrdé bitky s Floydom Mayweather aj Mannym Pacquiao, zistil pri spätnej revízii so svojím účtovníkom.
Preto podal Cotto minulý týždeň na federálnom súde žiadosť o vrátenie tejto sumy späť na svoj účet. Uspeje?