Poprad chce mať KHL, ponúkol Donecku štadión

694

uviedol v utorok na záver mimoriadneho zasadnutia mestského zastupiteľstva v Poprade primátor Anton Danko.

Donbass Doneck, ktorému nedávno vyhorel štadión, by tak bol domácim tímom v Poprade.

„Ja som sa rozhodol a oslovil som telefonicky pána Kurbatova. Dnes odíde oficiálna ponuka mailom, či by mohli v Poprade odohrať celú sezónu, pretože na rozdiel od Bratislavy a Minska, kde sú domáce kluby, v Poprade by mali domácu atmosféru,“ povedal Danko.

V prípade záujmu mesto prenajme Donbasu Doneck zimný štadión za jedno euro plus energie.

Podľa primátora by sa mesto v prípade akceptovania ponuky nezapojilo finančne do celého projektu. „Bola by to čisto ponuka na prenájom zimného štadióna a myslím si, že by to všetci uvítali, že by sa hrala KHL v Poprade,“ dodal Danko.

O prínose pre divákov, cestovný ruch či letisko nie je podľa Danka potrebné hovoriť. Mesto by prenajalo tímu štadión za euro, mimo nákladov na energie.

V Poprade v sezóne 2011/12 sídlil tím HC Lev Poprad. Po roku celý projekt skončil. Výsledkom pôsobenia tímu v Poprade je aj skutočnosť, že mesto Poprad muselo v závere uplynulej hokejovej extraligovej sezóny platiť za prenájom obrazovky na vlastnom zimnom štadióne.

Oficiálna ponuka Antona Danka výkonnému riaditeľovi KHL Dmitrijovi Kurbatovovi:

„Obraciam sa na Vás s ponukou, ako preklenúť neľahkú situáciu, ktorá vznikla na Ukrajine. V snahe pomôcť udržať a zachovať tím Donbas Doneck v jednej z najlepších súťaží sveta Vám ponúkam možnosť v sezóne 2014/15 vytvoriť tomuto klubu domáce prostredie v našom meste. Sme pripravení poskytnúť klubu Donbas Doneck Zimný štadión mesta Poprad do prenájmu na celú sezónu za symbolické 1 euro plus cenu energií.“