Proces s Krejčířom prerušila bombová hrozba, súd sa musel evakuovať

388

    Krátko po jednej hodine popoludní však líčenie prerušila Bombová hrozba. Všetci prítomní opustili súdnu sieň. Vynesenie rozsudku sa odložilo na utorok.

     O odročenie súdu informoval spravodajský server EWN na Twitteri. Bezpečnostné sily podľa médií postupne evakuovali celú súdnu budovu. Vyhrážka bombou bola planá, povedala rozhlasovej stanici Jacaranda zástupkyňa súdu Zoleka Sondlová.

    Krátko pred vyhlásením poplachu si Krejčíř opäť súdu sťažoval, že ho bolia spútané ruky. Už dopoludnia sa hneval, že ako jediný zo šiestich súdených je pred tribunálom v putách.

    V polovici dňa požiadal súd o uvoľnenie pút, pretože ho po viac ako piatich hodinách bolia ruky. Sudca to zamietol. „Ak bezpečnostná služba hovorí, že ich musíte mať, tak ich musíte mať,“ vyhlásil sudca.

     Krejčíř dorazil v pondelok dopoludnia pred súd v Johannesburgu v bielom tričku a v putách, bol vychudnutý, prešedivelý a zreteľne nervózny. Počas priameho televízneho prenosu, ktorý vysielali niektoré juhoafrické médiá, bolo vidieť zaplnenú súdna sieň, v ktorej hliadkovali mnoho uniformovaných strážcov s automatickými zbraňami.