Koniec extraligového hokeja v Martine nezasiahol len fanúšikov, ale aj hráčov, ktorí si v uplynulej sezóne obliekali dres MHC. Výplatu nevideli od januára a majú obavy, že po zániku súkromnej spoločnosti už zarobené peniaze nedostanú.

Martinskí hokejisti žiadajú po zániku súkromného klubu MHC Martin pomoc pri vyplatení podlžností

Kabína sa rozhodla konať a prostredníctvom oficiálneho stanoviska pre Šport osloviť vedenie Pro-Hokeja a Slovenskej asociácie hráčov ľadového hokeja (SIHPA), aby im v nelichotivej situácii pomohli.
Podľa  informácií sport.sk dlží vedenie MHC Martin hráčom spolu približne 130 000 eur. V mene realizačného tímu A mužstva priblížil problémy z uplynulého ročníka útočník Branislav Rapáč.

NEÚTOČIA, CHCÚ LEN SVOJE

„V mene martinskej kabíny chcem zdôrazniť, že týmto stanoviskom na nikoho neútočíme, žiadame len pomoc. Klub nám dlží tri, niektorým štyri mesačné výplaty, väčšina chlapcov nevidela peniaze od januára. Niektorí dokonca nemajú vyplatené ani prémie z minulého roka. Veľa ľudí sa nás pýta, prečo sme nebojovali počas sezóny, respektíve v januári či februári, keď nám peniaze prestali chodiť načas.“
„Verili sme, že môžeme byť úspešní, preto sme hrali aj bez peňazí.“
„Na Slovensku však funguje tridsaťdňová splatnosť, čo znamená, že január môžeme dostať vyplatený aj 28. – 29. februára. Na konci základnej časti teda nešlo o veľký sklz. Kabína dostávala každý týždeň sľuby od vedenia klubu, že situáciu napraví.“
„Navyše, v Martine sa zišla skvelá partia vedená výborným trénerom. Verili sme, že môžeme byť úspešní, preto sme hrali aj bez peňazí. Vydržali sme, pre martinský hokej sme vybojovali postup cez Košice, no sľuby s vyplatením sa nenaplnili.“

SKRACHOVAL TRETÍ KLUB

„Po Piešťanoch a Skalici je Martin tretí klub, ktorý za krátky čas skrachoval. Ak sa má liga rozvíjať dopredu, nie je dôležité len budovanie marketingu a sociálnych sietí.
Inšpirujme sa zahraničím v podstatných záležitostiach. V iných súťažiach je bežné, že kluby skladajú pred sezónou zálohu pre prípad núdze. Ak by sa stalo niečo podobné ako v Martine, hráči i realizačný tím dostanú svoje peniaze.
Nie je možné, aby dali teraz všetci hlavy do piesku. Počuli sme, že v Martine chcú založiť nový klub. Prihlási sa do prvej ligy, v januári vezme päť-šesť kvalitných hráčov, postúpi a za rok je späť.
Státisícové dlhy utopí a do extraligy sa vráti s čistým štítom. Pýtame sa, ako je to možné? Prestaňme byť alibisti a konajme!

PRO HOKEJ MLČÍ

Keď sa na Slovensku dostane klub do krachu, právnou cestou peniaze nevymôžeme. Jediné orgány, ktoré nám v tejto situácii môžu pomôcť, sú SIHPA a Pro-Hokej. V pondelok som sa celý deň snažil kontaktovať Richarda Lintnera, šéfa Pro-Hokeja, no nepodarilo sa mi s ním spojiť.
Touto cestou predkladáme spomínaným orgánom prosbu zúfalých hráčov, ktorí túžia vidieť aspoň časť zo zarobených peňazí. Pre lepšiu predstavu verejnosti uvádzame, že na Slovensku sú hokejisti platení osem mesiacov.
Ak vám nezaplatia štyri výplaty z dvanástich v roku dostanete zaplatené len štyri, uznajte, že z toho sa ťažko živí rodina.

IDE O KULTÚRNU BUDÚCNOSŤ

Vedenie súťaže by malo nastaviť pravidlá, ktoré by podobným situáciám v budúcnosti zamedzili. Chceme vytvoriť tlak na kompetentných, aby sme si vydobyli, čo nám patrí. Verím, že naša výzva nájde pochopenie u verejnosti a pohne veci správnym smerom.
My sa zarobených peňazí možno už nedočkáme, dôležité však je, aby sme pred podobnými ťažkosťami uchránili kamarátov a spoluhráčov v budúcnosti.“
Realizačný tím a hráči MHC Martin v sezóne 2016/17