Prostitútka predávkovala manažéra Googlu heroínom, dostala šesť rokov

910

Jedna z najsledovanejších zámorských káuz je u konca. Prostitútka Alix Tichelmanová si za neúmyselné zabitie vysoko postaveného manažéra Googlu Timothyho Hayesa vypočula trest šiestim rokov väzenia. Tichelmanová v roku 2013 pri sexuálnych hrátkach Hayesa predávkovala heroínom.   

Vražda vtedy 51 ročného Timothyho Hayesa plnila v novembri roku 2013 predné stránky americkej tlače. Manažér internetového giganta Google, na prvý pohľad usporiadaný otec piatich detí a oddaný manžel, mal aj druhú tvár. Vedel o nej málokto. Rád si užíval s prostitútkami na svojej luxusnej jachte, väčšinou opojený drogami, pripomína agentúra AP.

Jeho chúťky ho stáli život. S vtedy 26 ročnou prostitútkou Alix Tichelmanovou sa zoznámil cez eskortný server. Najprv si písali, neskôr došlo aj na stretnutie. Tichelmanová, ktorá sa v tú dobu živila ako luxusná prostitútka, v Hayesoví zrejme videla niečo viac ako len ďalšieho zákazníka.

So sympatickým päťdesiatnik zdieľala aj pomerne netradičný pohľad na svet. „Konečne som našla niekoho, s kým sa dá hovoriť o zabíjaní a vraždení bez predsudkov,“ napísala na svoj účet na Facebooku. Na ňom sa chválila aj svojou záľubou v štýle goth.

Pri jednej zo schôdzok na Hayesovéj luxusnej jachte došlo na sex a experimenty s heroínom. Podľa serveru International Business Times je na záberoch z bezpečnostných kamier v prístave Santa Cruz viditeľné, ako Tichelmanová Hayesoví vpichuje drogu. Keď vidí, že omdlieva, spanikári a snaží sa Hayesa vzbudiť, uvádza server. Neskôr si vezme svoje veci, dopije pohárik vína, prekročí Hayesové telo a odchádza.

Polícia ju dopadla až osem mesiacov po smrti Hayesa. Podľa vyšetrovateľov sa dcéra zámožných rodičov chystala odísť z Kalifornie. Smerovať zrejme chcela do Kanady, kde má druhé štátne občianstvo.