Radio Kiki – teplý hudobný festival

171

Kluby sa nachádzajú tesne vedľa seba na Továrenskej ulici a návštevníci si v nich počas jedného večera môžu užiť teplú tanečnú školu, koncerty queer kapiel a tanečné sety viacerých dídžejov. Akcia ponúkne to najlepšie z obľúbených bratislavských queer party Tepláreň, Homomat a Kiki.

Naživo budú hrať tri kapely: česká formácia Mušnula, slovenská skupina Panáčik a z Rakúska príde zoskupenie What´s Inside A Girl. Česká Mušnula na svojich koncertoch skloňuje najmä trans tému. Spevák Josef Rabara sa snaží prerábkami Gombitovej pesničiek a ženskými šatami priviesť divákov k tomu, aby premýšľali, čo je vlastne ženské a čo mužské a kto o tom rozhoduje. Ich koncerty sú však zároveň výbornou šou, vďaka čomu si získali množstvo fanúšikov. „Transrodovú tému som riešil už ako dieťa. Nechápal som, že nie je vhodné sa v 11 rokoch prihlásiť do súťaže mini playback show ako Madonna. Síce som túto súťaž vyhral, ale pre celú školu a pol sídliska som bol zrazu tá Madonna, ten zženštilý chlapec, pre niektorých úchyl. V dospelosti som sa rozhodol k tejto téme vrátiť, aby som zistil, prečo je zrazu taký problém, keď chlapec vystupuje na detskej súťaži ako speváčka,“ vysvetľuje líder Mušnuly. Slovenskú scénu bude zastupovať zoskupenie Panáčik, kde pod vedením Tomáša „Panáčika“ Moravanského tvoria viaceré osobnosti z oblastí výtvarného umenia, hudby, performance, happeningu, divadla či videoartu. Vizuálne pôsobivé vystúpenia prinášajú viacero narážok na témy, ktoré sa vymykajú mainstreamu. Trio z Viedne What´s Inside A Girl prinesie pestré predstavenie, ktoré bude podľa ich slov: „cestou cez vesmír pop kultúry“. Ich hravá šou kombinuje žánre ako new wave, punk, grunge a electro.

Po koncertných vystúpeniach budú patriť oba kluby dídžejom a tanečnej hudbe, ktorá bude hrať až do piatej hodiny ráno. V priestoroch festivalu bude pripravený aj informačný stánok Dúhového PRIDE Bratislava, kde sa môžu ľudia dozvedieť viac o pochode, ktorý bude už 21. 9. Lístky na Radio Kiki sú v predpredaji za 7 eur, na mieste bude cena lístka 9 eur. Ďalšie informácie možno nájsť na www.facebook.com/radiokiki.