Tragédia sa odohrala v jednoizbovom byte na šiestom poschodí, kde žila obvinená Lucia so šiestimi súrodencami, otcom Jozefom a babkou Ľudmilou

Rodinná dráma sa strhla v sobotu o ôsmej ráno. Nevedno, čo sa za dverami jednoizbového bytu v paneláku na žilinskom sídlisku Vlčince stalo. Podľa susedov tam boli hádky na dennom poriadku.
Otec Jozef (40) ležal pod oknami paneláku, Lucia (18),  sa sklonila nad telom mŕtveho otca. S revom vybehla do bytu na piatom poschodí. O pár minút sa vrátila skrvavená. Babička (†80) brutálny útok nožom neprežila.
Syn Jozef sa len nedávno vrátil z výkonu trestu. Matka sa s ním podľa susedov hádala kvôli peniazom. Povedali, že vnúčatá mala veľmi rada a starala sa o ne. Ustavične ale od nej pýtali peniaze, ktoré niekedy odmietla dať. Peniaze boli pravdepodobne príčinou aj obrovského nešťastia.
Spáchal otec Jozef samovraždu, alebo mu niekto pomohol?

Jozefa (†40) našli pod panelákom

Policajtov zalarmovali v sobotu ráno obyvatelia sídliska. Uviedli, že 40-ročný muž vyskočil z 6. poschodia paneláku. Hliadka ho našla pod oknami domu. Okolnosti, ako k pádu došlo, polícia vyšetruje. Do úvahy pripadá aj fakt, že ho mohol niekto postrčiť. „Muž (†40) za doposiaľ presne nezistených okolností utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. V súvislosti s touto udalosťou prebieha vyšetrovanie vo veci zločinu zabitia,“ uviedol hovorca žilinských policajtov Radko Moravčík.

Ja ju zabijem vykríkla Lucia 

Podľa očitých svedkov sa za otcom rozbehla aj 18-ročná dcéra. Keď zbadala nehybné telo, s krikom vybehla späť do bytu: „Ja ju zabijem,“ vyslovila podľa susedov osudné slová. O niekoľko minút sa skravevá vrátila. Babičku (†80) našli policajti v byte. Na miesto dorazili do niekoľkých minút od ohlásenia aj privolaní záchranári. „40-ročný muž utrpel mnohopočetné poranenia nezlučiteľné so životom. 80-ročnú ženu sme na mieste ešte niekoľko desiatok minút oživovali, žiaľ, podľahla svojim zraneniam,“ uviedol hovorca záchranárov Boris Chmel.

Lucia na mieste zadržali

Lucia za prítomnosti polície, zabila svoju babku

Policajti Luciu, dcéru a vnučku nebohých, na mieste zadržali. Podrobila sa dychovej skúške s pozitívnom výsledkom – 1,08 promile. Vyšetrovateľ ju obvinil z obzvlášť závažného zločinu vraždy. Obvinená mala podľa polície nožom opakovane bodať do tela svoju babičku. „Obvinená žena bola zadržaná a vyšetrovateľ Policajného zboru spracoval podnet na návrh na jej vzatie do väzby. V prípade dokázania viny jej hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo trest odňatia slobody na doživotie,“ uviedol Moravčík.

Po zverejnení prvotných informácií o rodinnej tragédii sa rozprúdila vášnivá debata, ako je možné, že policajti, ktorí boli na mieste pri nebohom Jozefovi, dopustili, aby vnučka vybehla späť do bytu. „Ide o mimoriadne tragický a náročný prípad, ktorému sa intenzívne venujú naši kolegovia. Taktiež súčasne prebieha kontrola všetkých postupov na mieste tragédie,“ uzavrela polícia.