Sagan o Tour de France 2013

267

Vlani sme mali tím najmä pre Nibaliho, teraz pre mňa, ľahšie sa situácia kontrolovala,“ uviedol Peter Sagan.

O dopingu
Chris Froome mi vravel, že raz v priebehu 24 hodín absolvoval tri dopingové kontroly. Ak by Froome v tejto situácii dopoval, bol by asi úplný magor. Neviem si to ani predstaviť. Maká, chystá sa na Tour a keď je dobrý, začnú na neho útočiť. Nie je to vôbec príjemné. Aj ja by som sa v jeho koži cítil veľmi zle. Mňa neohlásene navštívili dopingoví komisári trikrát a po etapách som bol na kontrole štyri krát.

O prémiách
Na prémiách získal viac ako päťdesiat tisíc eur. Existujú percentá, podľa ktorých sa peniaze rozdelia v celom tíme. Z toho, čo sme spolu zarobili, dostanú svoj podiel jazdci, maséri, mechanici. Ako kapitán mám v tomto slovo a rozhodol som sa, že ja z týchto peňazí nič nechcem. Všetci pracovali na mňa a vďaka tímu som dosiahol tieto výsledky.

O najkrajšej etape
Siedma etapa. Vyhral som ju a celý tím predviedol kúsok, ktorý sa dávno nikomu na tomto podujatí nepodaril. Myslím, že sme pobavili v tejto etape divákov na trati i pri televíznych obrazovkách.

O fanúšikoch, nielen slovenských
Nielen Slováci, ale aj mnohí zahraniční fanúšikovia už nosia na Tour slovenské vlajky. To je pre mňa krásny pocit. Mnohí odo mňa žiadajú autogram, chcú prehodiť so mnou slovo-dve. Najmä pred etapou je to zložité, musím sa tiež koncentrovať na výkon, dúfam, že ma ľudia v tomto pochopia, že všetkým nemôžem vždy vyhovieť.