Šatan sa rozlúčil so sezónou gólom

943

Slovan prehral v riadnom hracom čase 1:2 gólom do prázdnej bránky (prvý zápas vyhral Minsk doma 1:0)

Ale pre klub z ekonomického hľadiska bola asi tá prehra výhodnejšia ako hrať pre poloprázdne tribúny.  Pre 6085 divákov.  O zápas bol nízky záujem medzi fanúšikmi, permanentkári mali zápas v cene sezónnej vstupenky. Pohár nádeje sledujú poloprázdne tribúny. A to aj napriek tomu, že Miroslav Šatan hrál pravdepodobne posledný zápas v kariére. Rád by to potiahol do majstrovstiev sveta v Minsku, ale nič nie je isté.

V prvej tretine. hráči hrali na pol plynu, bez nasadenia a akoby sa ponúkali, kto má dať prvý gól. S hostí vynikál hlavne Surový a Protasenja, ktorý ohrozili bránku domácich. So Slovana Šatan, keď v závere hral Slovan presilovku. Necelú pol minútu pred koncom poslal Radivojevič presnú prihrávku na ľavú stranu a krásne našiel Šatana pred bránkou a ten na kolenách prekonal Dmitrija Miľčakova v bránke Minska – 1:0.,
Strely na bránku 7:8

V druhej tretine Slovan akoby povzbudený gólom pridal, utvoril si aj šance, ale nepremenil ani jednu z nich a potvrdilo sa pravidlo nedáš – dostaneš: z tesnej blízkosti pred brankárom prekonal Janusa Jefimenko – 1:1. Keď to nejde, tak to nejde. V 33: min predviedol krásnu akciu Miroslav Šatan, položil si gólmana Miľčakova, ale netrafil po ľade prázdnu bránku. Napriek tomu krásnej akcii hrajúcej legendy diváci mohutne zatlieskali. Následne bol v šanci aj mladý Hudáček, V priebehu tejto tretiny hral Slovan výborne, vypracoval si niekoľko šancí, no gól do prestávky nepadol.
Strely na bránku 12:15

Slovan hral v tretej tretine bez pokoja na hokejkách, hráči si medzi sebou posúvali nepresné prihrávky, ale domáci mali predsa len viac z hry a boli nebezpečnejší. V tretej tretine za 15 minút dokázal Slovan vystreliť na gólmana bieloruského tímu jediný raz, súper na Janusa vyslal sedem pokusov. Za pozornosť stojí aj fakt, že v zápase rozhodcovia dvakrát vylúčili gólmana Slovana Jaroslava Janusa, vždy za podrazenie.
V posledných dvoch minútach šlo skôr o divadlo, oddychový čas si vypýtal aj tréner Minska Ľubomír Pokovič a následne domáci kouč Rostislav Čada. Slovan hral 50 sekúnd bez brankára, 12 sekúnd pred koncom rozhodol o výhre hostí do prázdnej bránky Kalužnyj.
Strely na bránku 13:22

„Obe mužstvá už mali problém nájsť motiváciu. V Minsku aj v Bratislave to boli s Dinamom približne rovnaké zápasy – málo vyložených šancí, málo striel. Bolo vidieť, že už je to taká nezáživná časť sezóny. Hralo sa len preto, aby sa hralo,“ povedal útočník Slovana Miroslav Šatan.

Slovan Bratislava – Dinamo Minsk 1:2 (1:0, 0:1, 0:1), prvý zápas 0:1, postupuje Minsk
Góly: 20. Šatan (Radivojevič, Mojžíš) – 26 Jefimenko (Irgl, Surový), 60. Kalužnyj, vyhraté vhadzovania 14:19, vylúčení 2:2, využitie presiloviek 1:0. Pred 6085 divákmi rozhodovali Safiullov a Bukin.
SLOVAN BRATISLAVA: Janus – Štajnoch, Škoula, Mojžíš, Mihálik, Sigalet, Luža – Miklík, Bližňák, Vondrka – Šatan, Radivojevič, Bakoš, Kukumberg, J. Mikúš, Bartovič – T. Mikúš, Šťastný, Hudáček
DINAMO MINSK: Miľčakov – Krajíček, Goroško, Nogačov, Lintner, Filičkin, Šinkevič, Zozon – Materuchin, Stas, Kaľužnyj – Irgl, Surový, Jefimenko – Pavlovič, Kitarov, Zacharov – Dadonov, Drozd, Protaseňa – Kolenčukov