Sedemnásťročného chlapca zabil zo žiarlivosti jeho priateľ, preto, že si našiel dievča.

1546

Zlomené srdce bolo motívom vraždy sedemnásťročného Jeremy Sancheza z Los Angeles. Potom čo sa obľúbený a talentovaný športovec rozhodol, že dá v budúcnosti prednosť nežnému pohlaviu, pred homosexuálnym vzťahom,  ho jeho opustený priateľ  nalákal k rieke a zabil ho.

Keď sa Jeremy ráno nedostavil do školy, jeho otec zatelefonoval vrahovi svojho syna, aby mu pomohol s hľadaním. Bol to aj páchateľ, kto údajne „našiel“ telo pri rieke South El Monte.

Každý vedel, že sú obaja mladíci blízki priatelia, málokto si však mohol všimnúť, že medzi nimi je aj romantický vzťah. Potom, čo sa Jeremy rozhodol, že predsa len dáva prednosť dievčatám, láska sa zmenila v zúriacu nenávisť.

Šestnásťročného páchateľa, ktorého meno nebolo z dôvodu neplnoletosti zverejnené, chytili krátko po nájdení dobodaného tela v kroví. V byte šestnásťročného vraha boli nájdené usvedčujúce dôkazy. Či sa chlapec k činu priznal, zatiaľ nie je známe.

Verejnosť finančne podporila zdrvení rodinu Sanchezových, podarilo sa dať dohromady viac ako 14,000 dolárov na mladíkov pohreb. „Nemáme slov pre ťažký smútok, ktorým naša rodina prechádza,“ vyjadrila sa Jeremyho sesternica Briana Amigon.

Jeremyho čakala úspešná športová budúcnosť. Rád a dobre hral americký futbal, baseball a wrestling. Vďaka svojej energickosti a pozitívnej nálade bol vo svojom okolí obľúbený. Dnes už na neho pre jeho priateľov zostáva len spomienka.