futbal-ghana1

Potenciál ghanských futbalistov ničí príliš veľa sexu. Myslí si to tamojší bývalý reprezentačný útočník a neskôr tréner Malik Jabir (71).

Podľa skúseného kouča ghanská najvyššia súťaž trpí tým, že futbalisti nedokážu odolať krásnym dievčatám, následne majú nedostatok spánku a maximálnu výkonnosť dosahujú akurát v spálni namiesto ihriska.

„Mnoho dnešných hráčov nemôže hrať celých 90 minút, pretože sa ľahko unavia. A viete prečo? Dostatočne nespia a až príliš sa venujú sexu. Stále sa zaoberajú krásnymi mladými dievčatami, ktoré máme v Ghane,“ vyhlásil Malik Jabir, v súčasnosti technický riaditeľ klubu Asante Kotoko, ktorý vychoval hráčov ako Tony Yeboah či Baba Rahman.

Ohľadom sexuálneho styku pred vrcholným športovým výkonom sa dlhé roky vedú horúce polemiky. Britský denník The Sun pripomenul, že počas ostatných majstrovstiev sveta 2014 v Brazílii mali úplný zákaz sexu hráči štyroch národných mužstiev – Ruska, Bosny a Hercegoviny, Čile a Mexika.

Iné tímy si tento pôžitok mohli dopriať, avšak pri dodržaní istých pravidiel.
Francúzi sa mohli venovať svojim partnerkám, ale nie každú noc, zatiaľ čo Brazílčania sa mali v posteli vyhnúť akrobatickým polohám.

Kostaričania mali sex zrejme ako odmenu za postup zo skupiny, keďže ho mali povolený až od vyraďovacej fázy.

Ešte ďalej zašli v nigérijskom tíme – sex mali povolený iba ženáči.