Góly favorita strelili Jérome Boateng, Mario Gomez a po zmene strán sa presadil Julian Draxler. Okrem toho Kozáčik v 13. minúte chytil  jedenástku Mesutu Özil.
Tréner Kozák zvolil defenzívnu taktiku, keď do základnej jedenástky zaradil obranných „špecialistov“ Gyömbéra a Škriniara, na hrote operoval Ďuriš. Zdravotný stav neumožnil zasiahnuť do stretnutia od jeho začiatku Hubočanovi, Šventovi, Makovi a Dudovi.
Slováci sa v úvode prakticky nedostali k lopte, súper ich nútil behať bez nej a už v 7. minúte mohol otvoriť skóre. Kroos lahôdkovým centrom našiel Khediru, ktorého hlavičku vyškriabal Kozáčik na roh. Po ňom už padol prvý a dôležitý gól zápasu. Ďuricom odvrátenú loptu Boateng spoza šestnástky napálil tvrdo do pravej časti bránky, Škriniar jej tečom zmenil smer k pravej žrdi a strela skončila v sieti – 1:0. Ideálny vstup do zápasu mohli Nemci korunovať druhým presným zásahom po tom, ako Škrtel v 13. minúte vo vlastnej šestnástke sotil do naskakujúceho Gomeza a poľský rozhodca Marciniak odpískal jedenástku. Jej exekútor Özil kopol loptu k žrdi, ale Kozáčik ju vytesnil a udržal svoj tím v hre o postup. Slováci pohrozili prvýkrát až v 19. minúte po krídelnej akcii Weissa, ale do zakončenia sa nedostali. Favorit jasne ovládol dianie na ihrisku a v 24. minúte mohol pridať poisťujúci zásah, keď po Gomezovom vyhratom hlavičkovom súboji Özilova strela len o centimetre minula pravú žrď Kozáčikovej brány. V 41. minúte z ojedinelej akcie po osi Hrošovský – Pekarík mohol zmeniť zápasový film Kucka, ktorý bol pri lopte skôr ako Kimmich a hlavičkou poriadne natiahol Neuera. Už o niekoľko desiatok sekúnd však platilo staré známe futbalové pravidlo nedáš-dostaneš. Nestíhajúci Kucka „vypustil“ súboj s Draxlerom, trestuhodne nechal nemeckého krídelníka prejsť až do vápna a po jeho centri nemal Gomez problém zblízka zasunúť loptu za Kozáčikov chrbát – 2:0.
Na druhý polčas nastúpil Greguš namiesto Weissa a Slováci v 49. minúte pohrozili tvrdou strelou Kucku, ktorá však našla Neuera pripraveného. Hráči v modrom sa po zmene strán dostávali častejšie do kontaktu s loptou, súper ich nechal hrať, ale len v strede poľa a skúsene si strážil dvojgólový náskok. Slováci sa dostali na dostrel Neuera z dvoch štandardiek, ale Hamšík a po ňom Kucka boli od gólu poriadne vzdialení. Nevzdávali to však, vytiahli sa viac dopredu a ukázali viac futbalovej kvality, ako v prvom dejstve. Zaplatili však krutú daň za ďalšiu nedôslednosť v defenzíve. V 63. minúte Hummels po rohu vyhral hlavičkový súboj s Gregušom, lopta sa dostala na zadnej žrdi až k voľnému Draxlerovi a ten prekonal Kozáčika – 3:0. Nemci sa viezli na štvrťfinálovej vlne, trojgólový náskok bavil ich fanúšikov a zápas sa v podstate už len dohrával v réžii Nationalelf. Ani hráči v modrom už tak nehrýzli, zmierili sa s prehrou, no zo šampionátu odídu domov so vztýčenými hlavami. V závere ich ešte uchránil od vyššej prehry Kozáčik, ktorý zneškodnil tutovku Kroosa.
EURO 2016 – osemfinále (Lille):
Nemecko – SLOVENSKO 3:0 (2:0)
Góly: 8. Boateng, 43. Gomez, 63. Draxler. Rozhodovali: Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz (všetci Poľ.), ŽK: Kimmich, Hummels – Škrtel, Kucka, 44.312 divákov.