Slovan nastúpil už so 4 útokmi, ktoré doplnili mladý hráči pre niektorých to je premiéra v KHL. Od začiatku zápasu Slovan hrou  príjemne prekvapil svojich fanúšikov. Belasí mali v prvej tretine miernu prevahu, ktorú zužitkoval druhý útok gólom Jegliča z prihrávky Kundrátka v 18 minúte na 0:1. Slovan mal navrch aj pomerom striel na bránku 4:13

bez-nazvu-8

V druhej tretine Slovan pokračuje v skvelej hre. Pogge vychytal v 24 min veľkú šancu domácich  a následne v 27 minúte sa opäť zaskvel druhý útok keď Jeglič z prihrávky Chipchura už druhý krát zakončil do bránky Jokeritu a upravil stav na 0:2. Stačila domácim minúta a upravili stav na 1:2 Mladé pušky nechali úplne voľného hráča domácich, ktorý nemal problém z prihrávky dať gól. Dva a pól minúty pred koncom tretiny hrá Slovan prvú presilovku. Usadil sa v útočnom pásme tri krát ohrozil brankára, ale až po návrate vylúčeného dáva druhý útok svoj tretí gól z dorážky Lušňáka z geniálnej prihrávky Chipchura. Slovanistom sa ľahko kráčalo do šatni za stavu 1:3. Pomer striel v tejto tretine sa vyrovnal na 10:11

bez-nazvu-17
1:3 gól Patrik Lušňák

Tretiu tretinu začali domáci veľkou snahou urobiť niečo s výsledkom. v 42 minúte ide na trestnú lavicu Bačík. Jokerit hrá prvú presilovku našťastie ju nevyužívajú. Tlak domácich vyústil k strelenému gólu domácich v 47 min., ktorý našťastie neuznal čiarový rozhodca a ani videorozhodca. Nie som si istý či by ten gól neplatil ak by Slovan hral proti inému súperovi. Hra zvýšila na obrátkach, domáci sa snažili o obrat stretnutia podarila sa im nastreliť len konštrukciu bránky. Říha na posledných 12 min.odstavil z hry tretiu formáciu, aby sa zrýchlila hra a prispôsobili sa tak tempu domácich. Záverečné minúty odohral Slovan už len na dve elitné päťky. Nepomohol Jokeritu ani skoro dvojminútový power play. Slovan si domov prinesie minimálne tri body. V tejto časti hry domáci Slovan prestrieľali v pomere 14:5, celkovo 28:29

bez-nazvu-9

Posledný trip v kalendárnom roku 2016 zakončí HC v sobotu o 16.00 na ľade Dinama Riga. Potom nasleduje 10-zápasová domáca séria, ktorá bude z pohľadu snahy Slovana o účasť v play off kľúčová.

bez-nazvu-15

Jokerit Helsinki – Slovan Bratislava 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Góly: 29. Joensuu (Gymer) – 18. Jeglič (Kundrátek), 27. Jeglič (Chipchura, Lušňák), 40. Lušňák (Chipchura). Rozhodovali: Sidorenko, Soin – Deďoľja, Goľjak, vylúčení: 2:2, presilovky a oslabenia: 0:0, 8689 divákov