Slovan Bratislava – Dynamo Moskva, hokejový thriller ktorý neskončil happy endom

322

Vyrovnaný, nesmierne rýchly hokej od prvej sekundy. V prvej tretine mal Slovan mierne návrh, čo využil v 12 min gólom Jegliča. V 14 min Dynamo v snahe vyrovnať uzavrelo domácich na minútu pred ich bránkou čo vyústilo k zbytočnému faulu hostí v útočnej tretine. Slovanu trvalo len 13 sekúnd a Lukáš Kašpar zvýšila na 2:0

Rozhodcovia hru v druhej tretine rozkúskovali, čo vyhovovalo hosťom.  Druhá tretina začala pre Slovan  s dvoma dvojminútovými trestami za sebou a vzápätí  hrou 4 : 4, čo sa domáci ubránili. 36 min hostia dávajú kontaktný gól na 2:1 Do druhej sirény to ešte viackrát zaiskrilo pred oboma bránkoviskami, no gól už nepadol.
Pomer striel na bránu 18:23

Zasahovanie rozhodcov do hry pokračovalo aj v tretej tretine. Začala vylúčením hráča Slovana za diskutabilných 6 hráčov. Domáci ju síce ubránili, ale hneď po jej ukončení dostali druhý gól 2:2. V 48 min po chybe domácich prešli do vedenia prvý krát hostia. Následne hostia vyprovokovali bitku, vylúčení Nedorost a Kašpar za hostí Pestuško. Hostia zvýšili vedenie na 2:4. Slovanu sa podarilo už len upraviť výsledok gólom Sersena na 3:4. výsledok už hostia v nervóznom závere udržali. Slovanu sa už nepodarilo vyrovnať ani pri hre bez brankára.

Už v stredu čaká Slovan dôležitý duel sezóny, keď o 19.30 h privíta doma ďalšieho suseda v tabuľke, Medveščak Záhreb. Víťaz súboja sa výrazne priblíži k účasti v 1. kole play-off.

Slovan Bratislava – Dinamo Moskva 3:4 (2:0, 0:1, 1:3)

Góly: 9. Jeglič (Tičar), 14. Viedenský (Kašpar, Barker), 54. Sersen – 37. Cvetkov (Fjodorov), 45. Osipov (Karpov, Fjodorov), 48. Šipov, 52. Igumnov (Šipov, Solovjov).
Rozhodovali: Belov, Ravodin – Metalnikov, Sirotkin, vylúčení: 6:4 na 2 min., navyše Pestuško – Kašpar 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 10.055 divákov (vypredané)

Zostavy:
Slovan Bratislava: Brust – Kundrátek, Barker, Švarný, Luža, Mihalik, Sersen, Kozák – Nedorost, Viedenský, Kašpar – Šťastný, Tičar, Jeglič – Bartovič, Surový, Miklík – Skokan, Lušňák, Skalický

Dynamo Moskva: Jeriomenko – Osipov, Robinson, Barancev, Mironov, Sinicyn, Hietanen, Solovjov, Volkov – Pestuško, Cvetkov, Karpov – Kokarev, Gorovikov, Babenko – Filatov, Tereščenko, Fjodorov – Galimov, Šipov, Igumnov

O zápase po zápase

Miloš Říha, tréner Slovana: „Ťažko sa mi to hodnotí. Dinamo malo v prvej tretine veľa šancí, my sme sa dostali do vedenia a hral sa hokej. V druhom dejstve sa obrátila réžia zápasu a v záverečnom to pokračovalo. Boli sme trošku premotivovaní, nedokázali sme na to zareagovať. Dynamo hralo o všetko, ak by tu prehralo, dostalo by sa do zlej situácie. Nič viac radšej nepoviem. Štyri vylúčenia za sebou to nám zobralo veľa síl, museli sme hrať len zo šiestimi hráčmi v oslabení. Vzalo nám to dosť síl. Týmito šarvátkami a vylúčeniami, myslím si, že preto sme prehrali.  V stredu nás čaká dôležité stretnutie doma s Madveščakom, musíme premotivovanosť mužstvo upokojiť. V obrane nám chýbal Starosta, mladý hráči v obrane nestačia zastúpiť starších aj keď podali dobrý výkon. Z hráčov sklamaný nie som, predviedli výborný výkon proti výbornému súperovi.

Sergej Oreškin, tréner Dinama: „Mojim chlapom patrí veľká vďaka, v zápase naplno dreli a vybojovali si víťazstvo. Ďakujem aj fanúšikom, ktorí vytvorili skvelú atmosféru. Bol to veľmi zaujímavý zápas, ľuďom sa musela hra páčiť.“

Michal Sersen, obranca Slovana: „Vôbec sme nezačali dobre. Dynamo mohlo ísť do vedenia, paradoxne, dva góly sme strelili my. Možno to bol problém, asi sme si mysleli, že to pôjde automaticky. V druhej tretine sa dotiahli na rozdiel jedného gólu a už to išlo. Myslím, že sme sa zdolali vlastnými chybami.“

Ivan Švarný, obranca Slovana: „Ťažko povedať, kde sa zápas zlomil nezvládli sme poslednú tretinu. Budeme si musieť pozrieť video, a potom to usúdime. V tretej tretine však prišla studená sprcha, ťažko sa potom za takých okolností duel doháňa. Dali sme na 3:4, ale mužstvo ako Dynamo si vie tesný náskok postrážiť. Tento zápas však vôbec nebol zlý. Teraz nás čaká Medveščak, ale dôležitý zápas bol aj tento s Dynamom. Musíme sa dobre vyspať a nachystať sa na stredu.“