Slovenský divák opäť nesklamal.  Standing ovation aj pre súpera. Podľa zahraničných hráčov je v Bratislave najlepšia atmosféra a Slovenský divák sa rozumie hokeju, všetci sa sem radi vracajú. Veríme že aj na budúcu sezónu.

V priebehu štyroch dní hral Slovan tri ťažké zápasy, čo sa odrazilo na ich piatkovom výkone s priamym konkurentom v boji o play-off s Viťazom Podoľsk.
Zverenci trénera Miloša Říhu odohrajú do konca základnej časti už len dva zápasy – oba doma s Medveščakom Záhreb, ktorý už taktiež nemôže postúpiť do play-off. Duely sa uskutočnia 14. a 15. februára, oba od 19.00 h. Slovan sa v KHL prebojoval do play off len dvakrát, v sezónach 2012/13 a 2015/16

hokej 4
V prvej tretine sa hral od začiatku výborný hokej, ktorý práve rozprúdil gól hostí v 3 min. Prvý gól dávajú hostia z vyhratého buly. Slovan v 6 min zavrel hostí na minútu v ich obrannom pásme, prevahu narušil prešľap lavičky. Presilovku si hostia dlho nezahrali, po minúte išiel na lavicu Mario Kempe. V 11 min. si to pre zmenu vyskúšajú hostia veľa hráčov na ľade, tuto presilovku ale domáci využívajú na strelenie vyrovnávajúceho gólu z hokejky Lušňáka 1:1.
Slovan vyrovnal na 1:1
Po vyrovnávajúcom góle chytili rozhodcovia hru do vlastných rúk. Odpískali sériu troch vylúčení domácich za sebou, čo sa ešte Slovanistom podarilo výbornou hrou ubrániť, ale stálo ich to veľa síl.
Strely na bránku 11:10
hokej-15
Nástup hostia do druhej tretiny zavŕšili gólom v tretej min. podobne ako v prvej tretine. Barrymu nevyšla rozohrávka spoza bránky čo využili hostia strelou do prázdnej bránky. V 26 min sa predviedol štvrtý útok v koncovke s Petrášom . Štvrtý útok to roztočili aj v 31 min a nasledovali ho ďalšie. Tento tlak priniesol ovocie aspoň v presilovke, ktorú nevyužili. Po jej uplynutí sa predviedli hostia pekným gólom a upravili stav na 1:3. Stále sa hral pekný hokej na obidvoch stranách. Len škoda že sa aj domácim nepodarilo žiadnu akciu ukončiť gólom
Strely na bránku v tejto tretine 7:11
hokej-22
V tretej tretine sa opäť opakuje efektný nástup hostí, v tretej minúte dávajú už štvrtý gól z hokejky nestarnúcej hviezdy Maxima Afinogenova. Dve minúty na to dávajú hostia ukážkový gól s prečíslenia dvaja na jedného a je vymaľované. Gólovú bodku za zápasom dáva švédsky útočník Mario Kempe, upravuje na konečných 1:6. I napriek vysokej prehre diváci sa lúčia Standing ovation  s obidvoma tímami. Podľa zahraničných hráčov je v Bratislave najlepšia atmosféra a Slovenský divák rozumie hokeju, všetci sa sem radi vracajú. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 12:8, celkom 30:29.

Slovan Bratislava – Viťaz Podoľsk 1:6 (1:1, 0:2, 0:3)

Góly: 11. Lušňák (Skalický) – 4. Kopejkin (Jacenko, Kempe), 23. Jacenko (Švec-Rogovoj), 36. Jacenko (Švec-Rogovoj, Gimajev), 44. Afinogenov (Makejev), 46. Pankov (Švec-Rogovoj), 50. Kempe (Aaltonen, Horák). Rozhodovali: Ansons, Gofman – Palei, Sivov, vylúčení: 5:4 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 10.055 divákov (vypredané).