Slovan hostil to najlepšie z KHL, privítali tím CSKA Moskva

1116

S lídrom KHL sa v aktuálnej sezóne stretol Slovan dvakrát. V prvom meraní síl hranom vo Viedni belasí podľahli vojakom 0:9, bola to najväčšia prehra slovanistov. V druhom stretnutí v Moskve domáci vyhrali v pomere 4:0. Kto čakal podobný priebeh zápasu, sa mýlil. Priebeh prvých dvoch tretín nenasvedčoval tomu, že hrá prvý s posledným, aj napriek tomu, že Slovan hral len na tri päťky.

V prvej vyrovnanej tretine gól síce nepadol, ale domáci hráči si svojou hrou vypýtali dve presilovky. Na ktoré nadväzovali ďalšie dve v druhej tretine. Hostia predviedli prečo majú najmenší počet obdŕžaných gólov v oslabovkách ako aj celovo v KHL. Pár sekúnd po návrate vylúčeného hráča hostí v 36 min. z perfektnej Chipchurovej prihrávky strelil do bránky CSKA dvadsaťročný útočník Jegor Baranov prvý gól zápasu a zároveň aj svoj v KHL a práve do bránky klubu, ktorého je odchovancom. Takýto priebeh nik nečakal. V 38 min prišla chvíľa hostí, keď najlepší hráč zápasu Kirill Kaprizov prihrával spoza bránky na vyrovnávajúci gól Andronovovi.

V tretej tretine prišli chvíle najlepšieho hráča zápasu Kirila Kaprizova, keď svojím hetrikom uzavrel skóre zápasu. Bol to dobrý zápas. Publikum hráčov právom vyprevadilo potleskom do šatne. Je treba aj pochváliť korektných rozhodcov.

V stredu hrá Slovan posledný zápas na domácom ľade, ich súperom bude Dinamo Minsk

Slovan Bratislava – CSKA Moskva 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Góly: 36. Baranov (Chipchura, Švarný) – 38. Andronov (Kaprizov, Scott), 42. Kaprizov ((Grigorenko, Vey)), 45. Kaprizov (Grigorenko), 51. Kaprizov (Vey). Rozhodovali: Kuľov, Vasiliev – Ivanov, Lazarev, vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 6788 divákov.

Slovan Bratislava: Štěpánek – Sersen, Jánošík, Klok, Grman, Bačík, Švarný, Boldižár – Jeglič, Sukeľ, Liška – Červený, Taffe, Chipchura – Bailey, Buc, Sloboda – Baranov

CSKA Moskva: Johansson – Blažijevskij, Nesterov, Robinson, Pašnin, Marčenko, Naumenkov, Romanov – Grigorenko, Vey, Kaprizov – Kalinin, Andronov, Scott – Telegin, Šalunov, Slepyšev – Tolčinskij, Karnauchov, Mamin

O zápase po zápase

Vladimír Országh (tréner Slovana): „Chlapci na ľade bojovali a nechali tam všetko. V tretej tretine nám dochádzali sily a bol viditeľný rozdiel v kvalite. S výkonom som spokojný, čo ocenili aj ľudia po zápase.“

Igor Nikitin (tréner CSKA): „Začali sme zle, ale v tretej časti sme sa vrátili k našej hre. Vtedy sme plnili to, čo sme si predsavzali a získali dva body.“

Adam Liška, útočník Slovana: „Dve tretiny sme boli vyrovnaní súperi CSKA. Potom však hostia zaradili vyšší stupeň a my sme nestíhali korčuliarsky.“

Jegor Baranov (útočník Slovana, premiérový gól v KHL): „Z premiérového zásahu v lige som sa tešil, ale vydržalo mi to len dve striedania, kým sme nedostali vyrovnávajúci gól. Teším sa, že som dal gól do siete CSKA Moskva, keďže som jeho odchovanec. Náskok sme si dlho neudržali, pretože prišla strata koncentrácie. Musíme sa naplno sústrediť celých 60 minút.“