Slovan nezvládol zápas v Soči

1418

Slovan bol v prvej tretine aktívnejší, súpera prestrieľal 13:4. O výsledku zápasu rozhodla druhá tretina, v ktorej dostal štyri góly. V záverečnej časti znížil stav stretnutia Ružička.

Zverenci Petriho Matikainena sa najbližšie predstavia v piatok o 17.30 h na ľade Dinama Moskva. V pondelok odštartujú sériu siedmich domácich duelov.

Petri Matikainen, tréner Slovana: „Dnes sme odohrali veľmi dobrú prvú tretinu, vytvorili sme si počas nej niekoľko šancí, domácich takmer k ničomu nepustili. Škoda však, že sme nedokázali skórovať. Druhé dejstvo bolo zlé, zaspali sme, prestali korčuľovať, prehrávali súboje a inkasovali štyri góly. Tretiu tretinu sme sa snažili vrátiť do zápasu, boli aktívni, no za takého stavu sa hrá už ťažko. Myslím, že ak by sme hrali vyrovnane 60 minút odniesli by sme si zo Soči nejaké tie body.“

Soči – Slovan 4:1 (0:0, 4:0, 0:1)

Góly: 21. A. Kosticyn (Koledov, Krikunov), 25. Šiškanov (Ščerbina), 29. Liudučin (Petersson, Lapenkov), 33. Liudučin (Krutov, Ščitov) – 51. Ružička.
Rozhodovali: Vasiliev, Olenin – Metalnikov, Sirotkin, vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: Sigalet 5+DKZ za bitku, Šťastný 5+DKZ za bitku – Wärn 10 min za nešportové správanie, Koledov 10 min za úder do hlavy a krku, Ščitov 5+DKZ za bitku, Ščerbina 5+DKZ za bitku, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 6537 divákov.

Soči: Pöpperle – Ščitov, Koledov, Whitney, Petrov, Derľuk, Wilson, Järvinen, Krikunov, Ignatuškin, A. Kosticyn Liudučin, Lapenkov, Petersson Wärn, Emmerton, Krutov Ščerbina, Kriukov, Šiškanov – Morozov

Slovan: Janus – Štajnoch, Sigalet, J. Brejčák, Baranka, Sersen, Starosta, Luža – Surový, Murley, Bartovič – L. Nagy, V. Nedorost, Š. Ružička – Netík, Tičar, Jeglič – A. Šťastný, Bližňák, Ölvecký

V stredu boli na programe aj tieto zápasy Kontinentálnej hokejovej ligy.

Ufa – Vladivostok 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Góly: 3. Pankov, 13. Hartikainen – 35. Vladislav Ušenin (tr. str.)

Čeľabinsk – Kazaň 2:3 po sn (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 33. Kokujov, 55. Quint – 15. Varnakov, 35. Tkačev, rozodujúci sam. nájazd Tkačev

Togliatti – Jekaterinburg 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
Góly: 2. S. Bočarov, 36. Zaťovič, 46. Nikitenko, 49. Barancev – 42. Rybakov, 48. Lazarev

Jaroslavľ – Dinamo Minsk 4:5 (0:1, 2:1, 2:3)
Góly: 27. Jakovlev, 36. Konkov, 42. Lokťonov, 59. Konkov – 6. Cheechoo, 26. Szczechura, 45. Materuchin, 52. Szczechura, 56. Cheechoo

CSKA Moskva – Čerepovec 9:1 (4:1, 1:0, 4:0)
Góly: 5. Da Costa, 12. Mamin, 13. Žafjarov, 19. Hjalmarsson, 36. Hjalmarsson, 44. Da Costa, 46. Mursak, 51. Kiselevič, 53. Da Costa – 6. Mons

Nižnekamsk – Magnitogorsk 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Góly: 45. Anderson – 12. Kamenev, 26. Mozjakin, 47. Platonov

Podoľsk – Nižnij Novgorod 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Góly: 46. Kempe, 59. Afinogenov, 60. Horák – 36. Immonen

Mytišči – Novosibirsk 2:5 (0:3, 0:0, 2:2)
Góly: 58. Potapov, 50. Nemec – 7. Šumakov, 17. Butuzov, 20. Kugryšev, 45. Kugryšev, 50. Kugryšev

Dinamo Moskva – Záhreb 2:3 pp a sn (0:0, 2:1, 0:1 0:0, 0:1)
Góly: 21. Pestuško, 40. Korjagin – 27. Popovic, 60. Kolanos, roz. nájazd Kolanos

Jokerit Helsinki – Novokuzneck 6:1 (4:0, 2:1, 0:0)
Góly: 5. Koukal, 5. Pöysti, 15. Aaltonen, 18. Hagman, 29. Moses, 33. Saari – 24. Komaristij