Slovan opäť otočil zápas, teraz s Avangardom Omsk

855

Kopřiva chytil niekoľko nebezpečných striel ale aj na druhej strane kanadský brankár Garon sa vyznamenal pri Bartovičovej, Vondrkovej a v posledných sekundách Kutlákovej bombe.

Druhá tretina pokračovala v streleckej prevahy hostí, ktorá vyústila v 27 minúte prvým gólom v bránke Slovana. Prvý gól zápasu strelil Siomin. Slovan na opačnej strane okamžite zaútočil a vyťažil presilovku. Hral ju aktívne ale bez gólu. V 32 minúte sa zranil výborne chytajúci Kopřiva nahradil ho Janus . Ďalšiu presilovku využil Bartovič v 35 minúte vyrovnal a o gól do šatne sa postaral Peter Ölvecký.

Tretia tretina pokračovala s miernou prevahou domácich a tretím gólom v bránke hostí v 39 minúte, ktorý dal Miklík. Avangard Omsk sa k veľkému záverečnému tlaku nedostal, nedostali ani šancu na hru bez brankára. Slovan tak v súboji s Omskom vyhral 3:1.
Pomer striel 26 : 39

HC SLOVAN Bratislava – Avangard Omsk 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Góly: 35. Bartovič (Škoula), 39. Ölvecký (Mojžíš), 50. Miklík (L. Hudáček) – 27. D. Siomin (S. Kosticyn) Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: S. Kosticyn (Omsk) 10+DKZ za protesty, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Anisimov, Olenin – Micheľ, Šichanov (všetci Rus.), 10 055 divákov

Zostavy:
HC SLOVAN: Kopřiva (32. Janus) – Škoula, Sersen, Sigalet, Kutlák, Štajnoch, Mojžíš – Miklík, Bližňák, Vondrka – Netík, J. Mikúš, Bartovič – Kukumberg, Ölvecký, L. Hudáček – M. Daňo, A. Šťastný, T. Mikúš

Avangard: Garon – Kuľaš, Pivcakin, Baranka, Blaťák, Gončarov, Ľamin, Vorobiov – S. Kosticyn, D. Siomin, S. Širokov – Perežogin, A. Popov, Kazakov – A. Ivanov, Kurianov, Baďukov – Pianov, Žerebcov, Berdnikov