Slovan predviedol opäť perfektný obrat a nádej zije

1419

Prvá tretina začala s problematickým vylúčením hráča Slovana na dve minúty domáci túto presilovku ubránili a nasledovalo štvorminútové vylúčenie. Domáci mysleli už na koniec oslabenia, keď 10 sekúnd pred koncom presilovky Kapustin našiel spoza bránky voľného Koreňova a ten otvoril skóre. Slovan sa v nich aj vďaka výbornému Janusovi dokázal dlho brániť. Pri ďalšej presilovke hostí sa dostával do dobrej príležitosti Bartovič, ale trafil len Sanforda. Domáci hrali v prvej tretine až osem minút v oslabení a na vážnejšie ohrozenie bránky Lokomotivu nemohli myslieť. Pomer striel bol po prvej tretine 4 : 9

V druhej tretine zvýšila aktivita domácich hráčov, schladil ich však Musatov, ktorý sa ľahko dostal od bočného mantinelu cez Ölveckého s Mihálikom a poslal puk za chrbát bezmocného Janusa. Potom prišli Šatanové minúty V 27. min vyrazil Sersenovu strelu Sanford len pred Šatana, ktorý puk dorazil do siete. Domáci ožili a v 32. min stál Šatan opäť na správnom mieste, keď Mihálikova strela v početnej výhode sa odrazila od zadného mantinelu priamo na jeho hokejku a Miro Šatan už nemal problém poslať puk do siete – 2:2. potom prišlo typické nedáš dostaneš – V 35. min zazvonila po akcii Miklíka pravá žŕdka a Vondrka z dorážky trafil zasa hornú. Z protiútoku šokoval tribúny Plotnikov, ktorého na pravom kruhu veľmi dobre našiel Koňkov – 2:3. Hra sa aj na strely vyrovnala 21 : 20

Tretiu tretinu začal Slovan s krátkou presilovkou, ktorú nevyužili, ale jednoznačne prevýšil hostí. V 48. min poskakoval puk po Bakošovej strele v bránkovisku, kde sa najlepšie zorientoval Marko Daňo a strelil druhý gól v sezóne. O 88 sekúnd už domáci viedli, pred Sanfordom sa najlepšie zorientoval Bližňák. Slovan pokračoval v aktívnej hre a strelil aj piaty gól 7 minút pred koncom zásluhou Andreja Šťastného uzavrel skóre:. Jaroslavľ potom zatlačil Bratislavčanov pred Janusa, ale obrana domácich na čele s pozorným brankárom odolala. Nič na tom nezmenila ani záverečná presilovka hosťujúceho tímu. Belasí, tentoraz fialoví, si do tabuľky pripísali cenné tri body.
Pomer striel vyšiel jednoznačne 35 : 24
Slovan už v pondelok od 19.00 h nastúpi v Slovnaft Arene na súboj proti Atlantu Mytišči.

Slovan Bratislava – Lokomotiv Jaroslavľ 5:3 (0:1, 2:2, 3:0)
Góly: 27. Šatan (Sersen), 32. Šatan (V. Mihálik, Sigalet), 48. M. Daňo (Bakoš, Škoula), 49. Bližňák (Vondrka, Miklík), 53. A. Šťastný (Sersen, Štajnoch) – 16. Koreňov (Kapustin, Gorochov), 22. Musatov (M. Redlihs, Chlopotov), 35. Plotnikov (Gorochov, Koňkov)
Vylúčení: 6:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ravodin, Romasko – Zacharenkov, Sadovnikov, 10 055 divákov.

Zostavy:
Slovan: Janus – Škoula, Sersen, V. Mihálik, Sigalet, Štajnoch, Mojžíš – Miklík, Bližňák, Vondrka – Radivojevič, Ölvecký, Bartovič – Šatan, A. Šťastný, L. Hudáček – Daňo, Matoušek, M. Bakoš

Jaroslavľ: Sanford – Gorochov, Ľubuškin, Holös, S. Kronwall, Zotov, V. Višnevskij, Jakovlev – Plotnikov, Apaľkov, Koňkov – M. Redlihs, Chlopotov, Musatov – Averin, J. Petrov, Černikov – Maľcev, Kapustin, Koreňov