Slovan vyhral s mužstvom Medveščak Záhreb s ktorým odohrá v lige 6 zápasov čo je najviac

281

Ďalšie góly pridali Hudáček a Sersen. Bratislavský tím minulí rok prehral obidva zápasy s Medveščakom Záhreb, tento krát zápas zvládol výborne a po víťazstve 5:2 vynikajúco odštartoval svoju tretiu sezónu v Kontinentálnej hokejovej lige. Zápas posudzovali rozhodcovia mimoriadne prísne, vylúčili spolu 26 hráčov. Belasí nastúpili už bez Martina Bakoša a obrancu Tomáša Mojžíša, ktorí tesne pred sezónou dostali výpoveď.

Prva tretina 2:0

Zo strany Slovana dobrý hokej, tak v oslabeniach ako v presilovkách. V 7 min. dal svoj prvý gól Nagy. Využil chybu brankára, zobral mu za bránkou puk a bez problémov ho dopravil do siete. Pri vlastnom oslabení v 11 min. unikol hviezdny Ladislav Nagy a zvýšil už na 2:0. Škoda nepremenenej 36 sek. presilovky o dvoch hráčov. Za stav bez inkasovaného gólu v prvej tretine môžu slovanisti ďakovať švédskemu gólmanovi Johanovi Backlundovi.
Pomer striel na bránu 11:6

Druha tretina 1:1

Druhá tretina opäť rýchla pri tlaku Slovana dal práve kontaktný gól Medveščak. V 27. min belasí stratili puk v útočnom pásme, gólman Backlund vybehol, no nestihol sa vrátiť a po zlyhaní obrany v zložení Brejčák – Mihálik sa k strele dostal hráč Medveščaku a zdiaľky prestrelil Švéda v belasom 2:1. Slovan gól nezaskočil, o necelé dve minúty si Sersen vymenil na modrej puk so slovinskou posilou Žigom Jegličom a delovkou prestrelil obranu aj gólmana záhrebského tímu 3:1. V ďalších fázach zápasu belasých viackrát zachránil práve švédsky gólman a po chytení tutovky sa už stal aj miláčikom publika, ktoré skandovalo jeho meno. Necelé tri minúty pred koncom druhej tretiny nastala kuriózna situácia, rozhodcovia vylúčili za seknutie naraz dvoch hráčov Medveščaka – Slovan tak mal dvojminútovú výhodu o dvoch hráčov. Zahral ju výborne, no z troch striel gól nedal.
Strely na bránku 21:11

Tretia tretina 2:1

Tretia tretina začala vylúčením Nedorosta, ktorú hostia vzápeti využili na 3:2. nasledovali vylúčenie Vondrku a Sersena našťastie ju takisto hostia nevyužili, ale Backlund ich doslova zázračne vychytal. Tri minúty pred koncom pri signalizovanom vylúčení chorvátskeho hráča využil Hudáček 4:2. Keďže chorvátsky tím odvolal brankára viac ako dve minúty pred koncom, Ladislav Nagy zakončil do prázdnej bránky a zavŕšil svoj hetrik – 5:2 pre Slovan.
Strely na bránku 35:16

Slovan Bratislava – Medveščak Záhreb 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Gól: 7. Nagy (Nedorost), 11. Nagy (Bartovič), 29. Sersen (Jeglič), 57. Hudáček, 58. Nagy – 27. Anderson (Haidar), 41. St. Pierre
Vylúčenia: 12:14 na 2 min, navyše Hudáček (Slovan) na 10 min za nešportové správanie, Slovan využil tri presilovky. Zápas sledovalo 10 055 divákov – vypredané.

SLOVAN: Backlund – Baranka, Sersen, Sigalet, Starosta, Mihálik, Brejčák, Luža – Vondrka, Nedorost, Nagy – L. Hudáček, Surový, Netík – Bartovič, Tičar, Murley – Ölvecký, White, Jeglič

MEDVEŠČAK: Dekanich – Mathieu Carle, Martinovič, Flood, Morrison, Hutchinson, Popovic – Glumac, A. Murray, Bjorkstrand – B. Thomas, St. Pierre, Pelletier – Haydar, Krog, M. Anderson – A. Stewart, M. Rodman, Hedden

Povedali
Rostislav Čada: „Sme spokojní, že sme prvý zápas na domácom ľade zvládli z hľadiska očakávaní, sily súpera, podmienok, keďže na štadióne bola pomerne vysoká teplota, i z hľadiska súčasného rozhodovania v hokeji, ktoré bude podstatne prísnejšie ako v minulosti. Dobrým prísľubom do ďalších zápasov je, že sme strelili gól v oslabení a presadili sme sa výrazne i v presilovkách. Mrzela nás iba nepremenená dvojminútová presilovka 5 na 3, to bol jediný nedostatok v dnešnom našom výkone.“
Chuck Weber, tréner Medveščaku: „Bolo to pre nás náročný štart do sezóny. Rýchlo sme inkasovali a od začiatku zápasu sme tak museli chytať ‘zajaca za chvost’. Hoci sme sa vrátili do stretnutia, prehre sme už nedokázali zabrániť.“