Téma nekvalitných trávnikov na EURO 2016 vo Francúzsku nemá konca kraja. Európska futbalová únia (UEFA) sa na základe nekonečnej kritiky preto rozhodla, že vymení hraciu plochu na Stade Pierre-Mauroy v Lille hneď po stredajšom stretnutí Taliansko – Írsko (0:1) v základnej E-skupine.

Nový povrch priviezli z Holandska a položia ho v piatok popoludní. „Prácu ukončime do polnoci a trávnik bude okamžite pripravený na použitie,“ povedal vo štvrtok pre agentúru AP zástupca spoločnosti Hendriks Graszoden Gerdien Vloet.

Dvaja vinníci 

Známy je už však aj vinník, ktorý má zlý stav hracej plochy na štadióne v Lille, na svedomí. V tomto prípade sú dvaja.

Šéf Asociácie francúzskych trávnikárov Jean-Marc Lecourt uviedol pre periodikum L’Equipe, že „hlavným vinníkom situácie na štadiónoch v Lille, Nice a Marseille je Angličan Richard Hayden, v UEFA hlavný zodpovedný za trávniky. Ten istý Hayden, ktorý mal toto isté na starosti ako zástupca FIFA počas MS 2014 a napríklad plocha v Manause bola katastrofálna…“

Trávu na Stade Pierre-Mauroy v Lille však dodala slovenská spoločnosť. „Jej substrát totiž nie je kompatibilný s podkladom a zeminou na štadiónoch. Vedelo sa o tom, ale je to problém verejného obstarávania. Tráva zhnila počas prepravy, lenže raz sa to tak vysúťažilo a bodka,“ dodal Jean-Marc Lecourt.