Nechala si vymyť mozog a rozhodla sa, že sa pridá k hrdlorezom z ISIS. Britská speváčka z punk-rockovej skupiny odišla do Sýrie, kde sa vydala za radikála, ktorý bol následne zabitý.

Džihádistický vdova Sally Jones (50) sa stala tvárou teroristov, ktorí využívali jej západného vzhľadu k svojej zvrátenej propagande. Nakoniec si ale všetko rozmyslela a chcela ubziknúť.

Manžel Sally Jonesovej, Husajn

Žena z anglického Kentu sa v poslednej dobe zdržiavala v teroristami ovládanej Rakke. Už dlhšiu dobu ale túžila po návrate do rodnej Británie. Jonesová, ktorej manžel-džihádista bol zabitý pri nálete Drone, sa nakoniec rozhodla pre útek. Lenže narazila.

Chlapec sa už zúčastnil popráv ako kat

Zastavil ju jej vlastné dvanásťročný syn Jo-Jo, ktorému nechala vymyť mozog a zradikalizovať ho. Pritom to bolo také dobré dieťa. „Jo-Jo bol obyčajné decko, keď ho vzala z jeho domova v Kente,“ povedal nemenovaný priateľ Jonesovej.

„Všetko to zničila tým, že pláchla,“ dodal kamarát. Islamisti totiž z Jo-Joa urobili vraždiaci nástroj. Chlapec sa už zúčastnil popráv ako kat. Svojej matke preto s plným nasadením zabránil, aby z Rakky pláchla.

Jones tak teraz pojedá kašu malérov, ktorú si sama navarila. Nie je schopná sa dostať z kolotoča teroru, násilia a útrap. Všetko je len a len jej vina. Aj keby sa ale vdove podarilo do Veľkej Británie vrátiť, nečakalo by ju po zadržaní nič iné ako väzenie a súd.