Bývalý americký športový lekár Larry Nassar bol odsúdený už k tretiemu trestu odňatia slobody za sexuálne zneužívanie mladistvých zverenkýň. Tentoraz mu súd vymeral 40 až 125 rokov vo väzení za zneužívanie dievčat v elitnom michiganskom tréningovom centre Twistars.

Bývalý lekár gymnastickej reprezentácie USA bol už v januári odsúdený v inom prípade súdom v Lansingu za zneužívanie dievčat k odňatia slobody na 40 až 175 rokov. V decembri dostal v ďalšej kauze trest na 60 rokov za držanie detskej pornografie.

Pondelkový rozsudok nad 54ročným lekárom, ktorý svoju vinu priznal, už tak mal skôr symbolický význam pre jeho obete, ktorých sa prihlásilo celkovo viac ako 260. Už decembrový verdikt pre neho znamenal v podstate doživotie.

Nassar, ktorý bol lekárom amerického gymnastického zväzu takmer tri desaťročia a s tímom USA bol na štyroch olympiádach, priznal, že sa dievčat dotýkal na intímnych miestach bez ich povolenia a lekárskeho opodstatnenia.

Jordyn Wieberová

Medzi jeho obeťami boli okrem iného olympijské víťazky Simone Bilesová, McKayla Maroneyová, Gabby Douglasová či Aly Raismanová.

Aly Raismanová