Stav série: Piešťany s Košicami 2 : 2 , Nitra s Martinom 3 : 1

1516

„Piešťany hrajú výborne, preto je to trápenie. Štvrťfinále je pre favoritov o to ťažšie, že hráme s 8. tímom po základnej časti,“ vraví košický strelec Spilar.

Piešťany – Košice 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) – stav série: 2:2

Góly: 14. S. Petráš, 37. Mišura, 59. Pašek – 57. Spilar
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Baluška, Lokšík – Sčensný, Stanzel, 2203 divákov.

Piešťany: Šúrek Brňák, Leppänen, Šedivý, Škadra, Leško, Kotaška, Bučka, Rais, Hudec Petráš, Peško, Haring Stupka, Holovič, Pašek Konečný, Mišura, Klempa Románek, Vaculín, Hudec

Košice: Hylák Černák, Štrbák, Jánošík, Philipp, Cebák, Macejko, Drgoň, Šeda Spilar, Bartoš, Jenčík Bicek, Hrnka, Lapšanský Kutálek, Chovan, Sojčík Bondra, Suja, Hinďoš

PIEŠŤANY. Skóre stretnutia otvoril v 14. min Samuel Petráš, ktorý sa z pravého rohu klziska dostal až pred brankára Alexandra Hyláka a puk prepasíroval za jeho chrbát.
Domáci zvýšili vedenie v presilovej hre v 37. minúte, keď osamotený Matej Mišura zblízka pohodlne skóroval do odkrytej košickej bránky. Hostia sa snažili v záverečnej dvadsaťminútovke čosi urobiť so zápasom, ale proti bol piešťanský gólman Martin Šúrek.
Dvadsaťsedemročný brankár pochytal šance Adama Lapšanského a Martina Štrbáka. Košičania sa napokon dočkali tri minúty pred koncom. Z ľavej strany si dobre nakorčuľoval Gabriel Spilar a presadil sa popri Šúrekovej vyrážačke. Úradujúci majster hral v závere presilovku a k tomu odvolal aj Hyláka na striedačku, no k puku sa dostal bývalý hráč Kośíc Dušan Pašek a dal gól do prázdnej bránky.
Bitka o postup do semifinále pokračuje v nedeľu 8. marca o 17.00 h piatym duelom v košickej Steel aréne.

Hlasy:
Jozef Krišák, asistent trénera Piešťan: Sme radi, že po včerajšom zápase sme ustáli prvú tretinu a dali sme aj gól. Chalani si začali veriť a išli sme za víťazstvom. Mali sme dnes viac šťastia ako súper a podržal nás aj brankár. Chalani bojovali, sme radi, že sa po včerajšku zdvihli a zdolali sme favorita.

Peter Oremus, tréner Košíc: Úvod sme mali lepší, ako v predošlom zápase. Vytvorili sme si aj šance, ale ich realizácia nebola podľa našich predstáv. Gól, ktorý sme strelili, prišiel neskoro. Mali sme dať gól v druhej tretine, keď sme mali šance. Nestalo sa a s jedným gólom sa nevyhráva.

Dušan Pašek, útočník a strelec tretieho gólu Piešťan: „Už predtým som mal trafiť prázdnu bránku, ale nakoniec to dobre dopadlo a dal som gól. Ale je ´sranda´, že z dvoch milimetrov som to netrafil a potom som trafil cez celé klzisko.“

Martin Šúrek, brankár Piešťan: „V Play off som nečakal takú veľkú návštevu, prekvapilo ma to. Dúfam, že na šiesty zápas príde ešte o niečo viac ľudí a vytvoria takúto úžasnú atmosféru.“

Gabriel Spilar, útočník a jediný strelec Košíc: „Piešťany hrajú výborne, preto je to trápenie. Štvrťfinále je pre favoritov o to ťažšie, že hráme s 8. tímom po základnej časti a oni nemajú čo stratiť. Je to 2:2 a myslím si, že je to zaslúžené a trochu aj smutné pre nás. Ideme domov, aby sme zvíťazili a potom tu ukončili sériu.“

Adam Lapšanský, útočník Košíc: „Povedali sme si, že sa musíme zlepšiť a byť aktívnejší za začiatku. Tak sa aj stalo, ale bohužiaľ, Piešťany nám strelil prvý gól. V play off sme začali robiť individuálne chyby a nedarí sa nám v koncovke.“

Hráči hokejového HK Nitra nenechali nič na náhodu a predviedli vo štvrtom dueli doslova uragán. Vyhrali vysoko 7:0.

Martin – Nitra 0:7 (0:2, 0:4, 0:1) – stav série 1:3

Góly: 1. Lelkeš, 16. Ručkay, 22. Školiak, 23. Marek Slovák, 26. R. Tománek, 27. Bajtek, 46. Lelkeš.
Vylúčení: 7:11 na 2 min, navyše: T. Varga 5+DKZ a Kolba (obaja Martin) 10 min za údery, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, T. Orolin – Korba, Rovenský, 3200 divákov.

Martin: J. Čech (23. min. Dzubina) – Dlouhý, I. Ďatelinka, M. Dvořák, Smrek, Rusina, Kolba, Fillo, Šugár – Važan, J. Svoboda, Zucker – Bílek, Fujerík, T. Török – Podziňš, Macho, T. Varga – Pokrivčák, Dírer, O. Jokeľ

Nitra: Valent – P. König, Ordzovenský, Mezei, Milo, F. Kuzma, Michal Novák, Piačka, E. Bednár – Lukáš Novák, Stümpel, Tománek – Pupák, J. Štefanka, Lelkeš – H. Ručkay, R. Školiak, Marek Slovák – J. Ručkay, Bajtek, R. Mráz

MARTIN. V prvej tretine skórovali Richard Lelkeš a Henrich Ručkay, v druhom dejstve sa v rozpätí piatich minút postupne presadili René Školiak, Marek Slovák, kanonier Roman Tománek a Filip Bajtek.
Po štvrtom inkasovanom góle opustil bránku domácich Jakub Čech, jeho miesto zaujal Michal Dzubina. Skóre duelu uzavrel v 47. min svojím druhým gólom v stretnutí Lelkeš. Postup môže Nitra vybojovať v nedeľu 8. marca na domácom štadióne.