Tenis: Cibulková postúpila do štvrťfinále turnaja WTA v Soule

320

Jej súperka v 2. kole kazašská kvalifikantka Jaroslava Švedovová zápas po prvom sete, ktorý prehrala 6:7 (4), skrečovala.
V dueli o postup do semifinále nastúpi Cibulková ako nasadená štvorka v piatok proti víťazke súboja medzi päťkou „pavúka“ Slovinkou Polonou Hercogovou a Španielkou Carlou Suarezovou Navarrovou. Zverenka chorvátskeho trénera Željka Krajana má v Soule už teraz istú prémiu 5340 dolárov a 70 bodov do svetového rebríčka WTA.
Cibulková za stavu 2:2 stratila vlastné podanie, potom však získala tri gemy v rade a pri vlastnom servise mala následne k dispozícii tri setbaly. Švedovová vyrovnala na 5:5 a vynútila si tajbrejk, no v skrátenej hre sa presadila Cibulková, ktorá za stavu 6:4 premenila po 77 minútach v poradí piaty setbal. Švedovová vzápätí zápas skrečovala. Cibulková tak upravila vzájomnú bilanciu s Kazaškou na 3:1.