Tenis: Cibulková prehrala vo štvrťfinále turnaja WTA v Brisbane s Kvitovou

462

Zverenka chorvátskeho trénera Željka Krajana prehrala s Češkou Petrou Kvitovou za 70 minút v dvoch setoch 0:6 a 4:6. Cibulková nenašla účinnú protizbraň na kvalitne podávajúcu i returnujúcu vlaňajšiu wimbledonskú semifinalistku. Zápas, ktorý sa pre dážď začal s vyše štvorhodinovým oneskorením, mal pikantný náboj. Slovensko a Česko totiž začiatkom februára v bratislavskom NTC nastúpia proti sebe v 1. kole svetovej skupiny Pohára federácie.
Cibulkovej v úvodnom sete duelu proti Kvitovej nevychádzalo takmer nič. Češka hrala agresívne, po druhom podaní Cibulkovej súperku neustále tlačila do defenzívy a za 27 minút jej uštedrila „kanára!. Na začiatku druhého dejstva sa Kvitová po rýchlom brejku ujala vedenia 2:0 a hoci Cibulková sa v ďalších minútach zmobilizovala, Češka vďaka výbornému podaniu už dotiahla zápas do úspešného konca. Cibulková si z Brisbane odnáša šek na 5340 dolárov a 70 bodov do rebríčka WTA. Z metropoly štátu Queensland sa presúva do Sydney, kde ju čaká kvalifikácia na turnaj Medibank International, ktorý bude generálkou na Australian Open v Melbourne. Cibulková po turnaji v Brisbane napriek postupu medzi elitnú osmičku zostane vo svetovom rebríčku WTA za krajankou Danielou Hantuchovou, ktorá sa musela z úvodného podujatia sezóny odhlásiť pre zranenie ľavej achilovky.