Prípad blondínky Terezy H., ktorej hrozí vysoký trest za pašovanie drog, otriasa nielen Českom, ale aj Pakistanom, kde bola zadržaná. Údajne sa o ňu bijú tri bezpečnostné zložky a prípad je tiež ostro sledovaný médiami. Tie teraz priniesli šokujúce informácie, že dievča z väzenia komunikuje na sociálnej sieti. Je to možné?

Informáciu o aktivite na Twitteri, za ktorou má stáť údajne Tereza, priniesol napríklad server Samaa.tv, ktorý na svojich stránkach zverejnil aj rad tweetov. Blondínka si v nich má sťažovať trebárs na väzenskú stravu, píše o svojej nórskej spolubývajúcej alebo návštevách právnikov a úradníkov z ambasády. Vysvetľuje tiež, že si účet, ktorý bol založený až päť dní po jej zadržaní, zaobstarala kvôli komunikácii s dvoma kamarátmi, pretože Facebook má vraj blokovaný.

Hoci špekuláciám o Tereziných výhodách za mrežami nahráva fotografia zo súdneho pojednávania, na ktorej má Češka skutočne v rukách svoj mobilný telefón, Pakistanci zrejme naleteli falošnému účtu. Niektoré príspevky sa totiž zdajú byť recesistické, napríklad keď sa dievča dožaduje milosti, akú dostal Jiří Kajínek, alebo keď žiada inú spoluväzenkyňami, ktorá „nechrápe ako Nórka“.

Češka síce vo svojich správach sľubuje, že záujemcom pošle súkromnou správou dôkaz o svojej totožnosti, aj ten je ale nepresvedčivý. Rozosiela totiž ten istý záber pasu, ktorý zverejnili pakistanská médiá. Že ide o stiahnutú fotku, prezrádza jej orezanie.

Téma Terezinho zatknutia však „žije“ aj na Facebooku. Venuje sa mu napríklad špeciálna stránka vedená pod jej menom. Tá priniesla videá z jej zatknutie a výsluchu a podrobne tiež sleduje a komentuje rôzne výstupy na túto tému v médiách.