Tetovanie Budhu uráža veriacich, povedali Britovi na Srí Lanke a vyhostili ho

908

Anthony Ratcliffe z britského Nottinghamu si užíval vysnívanú dovolenku v Ázii. Po pristátí na letisku v hlavnom meste Srí Lanky Kolombe však ani nestačil prejsť kontrolou a už ho letiskové stráženie viedla do svojej kancelárie. Tá mu vysvetlila, že ho nemôže na území Srí Lanky pustiť kvôli nevhodnému tetovanie Budhu na jeho ruke.

Tetovanie podľa nich preukazovalo „nedostatok rešpektu k vyznávačom budhizmu“. Práve ten je totiž najčastejšie zastúpeným náboženstvom na Srí Lanke. Ratcliffe však toto obvinenie odmieta, tetovanie vraj malo Buddhovi vydať poctu.

„Akonáhle šéf ochranky uvidel moje tetovanie, začal šalieť. Bolo to na ňom vidieť, vyzeral naozaj nahnevane a hovoril mi, že sa budem musieť vrátiť do Londýna. Práve vedúci ochranky pre miestnu tlač uviedol, že Ratcliffe sa po otázke na jeho tetovanie začal správať „naozaj nevhodne a neúctivo“.

Brit, ktorý je tiež amatérskym fotografom, si však stojí za svojím, správal sa vraj pokojne. „Vzali mi pas a držali ma tam asi hodinu a pol. Medzi tým ku mne stále vodili nejakých ľudí a nechali ích pozerať na moje tetovanie. Tí potom len krútil hlavou,“ uviedol pre BBC Ratcliffe a dodal, že sa snažil všetko vysvetlil, jeho veznitelia na neho však neustále pokrikovali, aby zmĺkol.

Ratcliffe má podľa svojich slov tetovanie rád a veľa rokov je praktizujúcim budhistom.

Teda mu prišlo vhodné, vzdať hold Buddhovi práve výrazným tetovaním. „Určite sa nejedná o vec, ktorú by som bral na ľahkú váhu,“ vysvetlil Ratcliffe.

Prípad potetovaného Brita nakoniec neskončil návratom do Veľkej Británie. Úrady na Srí Lanke mu totiž dovolili pokračovať v jeho ceste a Ratcliffe tak mohol odcestovať do Kuala Lumpur.