To čo nik nečakal, HC Slovan odchádza z Moskvy so šiestimi bod

1620

„Belasí“ po dvoch tretinách viedli už 4:0 vďaka gólom českého obrancu Filipa Nováka, ktorý nastúpil ešte len na svoje druhé stretnutie v drese Slovana, Milana Bartoviča, Andreja Šťastného a slovinského útočníka Roka Tičara.

Výborne zachytal brankár Garnett

Trojzápasový trip po klziskách súperov zavŕši Slovan v pondelok 14. septembra na ľade Medveščaku Záhreb.

Viťaz Podoľsk- HC Slovan Bratislava 2:5 (0:1, 0:3, 2:1)

Góly: 50. Makejev (Eronen, Saprykin), 56. Makejev (Afinogenov, Eronen) – 9. Novák (Barker), 25. Bartovič (Surový), 29. Šťastný (Jeglič, Tičar), 39. Tičar (Nagy, Barker), 60. Bartovič
Rozhodovali: Odins, Bulanov – Gordenko, Tomilov, vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2500 divákov

Zostavy:

Viťaz: Säteri (41. Saprykin) – Eronen, Berďukov, Ježov, Golovkov, Kudinov, Kostromitin, Voronkov, Pereťagin – Makejev, Kučeravenko, Afinogenov – Musatov, Soloduchin, Kokšarov – Kempe, Horák, Šitikov – Vyglazov, Švec-Rogovoj, Palola

Slovan: Garnett – Barker, Novák, Starosta, Švarný, Sersen, Kozák, Luža – Kašpar, Nedorost, Nagy – Jeglič, Tičar, Šťastný – Surový, Viedenský, Bartovič – Skalický, Lušňák, Skokan

Slovan nastúpil v Ľadovom paláci v Podoľsku povzbudený štvrtkovým víťazstvom nad dvojnásobným víťazom Gagarinovho pohára Dinamo Moskva 2:1. Do zostavy hostí sa po po jednozápasovom treste za faul v domácom súboji proti Medveščaku Záhreb vrátil obranca Michal Sersen, v bránke stál Michael Garnett.
Bratislavčania vstúpili do stretnutia aktívne, lepšie korčuľovali a v úvode si vytvorili viacero príležitostí. Skóre sa menilo v 9. minúte. Slovan využil presilovku pri vylúčení Voronkova, keď svoj prvý presný zásah v drese „belasých“ zaznamenal Novák. Český obranca využil dobrú clonu svojho krajana Nedorosta a po prihrávke od Barkera prestrelil Säteriho v bránke Viťazu – 0:1. Vedúci gól slovanistov povzbudil, ďalšie dobré šance spálili Nagy, Surový i Viedenský. Krátko pred prestávkou predviedol peknú individuálnu akciu Nagy, keď s pukom prekorčuľoval celé klzisko, ale v zakončení mu chýbala presnosť.

Prvý presný zásah v drese „belasých“ zaznamenal Novák

Dominancia Slovana pokračovala aj v druhom dejstve. Na 2:0 zvýšil v 25. minúte Bartovič, ktorý do siete dorazil strelu Surového. V polovici stretnutia bol rozdiel už trojgólový, keď spoluprácu Tičara s Jegličom zakončil presnou strelou do ľavého horného rohu Šťastný. Pre útočníka Slovana to bol tretí presný zásah v sezóne. Domácemu trénerovi Orechovskému nezostalo nič iné, ako si zobrať oddychový čas. Ten priniesol želaný efekt, Viťaz ožil a súpera zatlačil do obranného pásma. Slovan v tých momentoch mohol ďakovať pozornému Garnettovi, ktorý zneškodnil viacero sľubných príležitostí Rusov. V 38. min zlikvidoval brankár Slovana aj pokus Makejeva a vzápätí platilo nedáš-dostaneš. Po nahodení Barkera sa k puku dostal Nagy, ktorý v priestore medzi kruhmi našiel Tičara a Slovinec zvýšil na 4:0.

Do tretej tretiny vystriedal Säteriho v domácej bránke Saprykin. Slovan sa stiahol do obrannej ulity, bránil pohodlný náskok a dovolil domácim skorigovať prehru. Najskôr vykresal iskierku nádeje pre Viťaz Makejev, ktorý si po efektnom blafáku vychutnal Garnetta. V 56. minúte ten istý hráč znížil na rozdiel dvoch gólov, ale naviac už domáci nemali. Pri ich hre bez gólmana upravil na konečných 5:2 gólom do prázdnej bránky Bartovič. Slovan dosiahol štvrté víťazstvo v sezóne a po sobote má na svojom konte 12 bodov.