Top rebríček najlepších svetových športovcov súčasnosti

Sportsmail zostavil rebríček najlepších športovcov súčasnosti. V ich výbere zohľadňovali výsledky a úspechy jednotlivých zástupcov za posledných 12 mesiacov

1201
a nebrali sa v úvahu ich platy alebo marketingové príjmy. Podľa toho potom vytvorili desiatku tých najúspešnejších, ktorej vedie tenista Novak Djokovič.
1. Novak Djokovič
V prospech úspešného tenistu hovoria štyri víťazné Grand Slamy za posledný rok. Prvenstvo sa mu podarilo uchmatnúť na Wimbledone 2015, US Open 2015, French Open 2016 a Australian Open 2016. Stal sa tak len tretím hráčom v histórii, ktorému sa podaril podobný úspech.
2. Usain Bolt
Vrchol sezóny na talentovaného bežca iba čaká, no jeho doterajšie výsledky jasne hovoria o druhom mieste v rebríčku. Bolt trávil ostatné mesiace najmä prípravou na blížiacu sa olympiádu v Brazílii, no ešte predtým sa stihol navnadiť dvoma víťazstvami na Majstrovstvách sveta, keď pokoril súperov v behu na 100 aj 200 metrov.
3. Serena Williams
Prvá žena v rebríčku sa objavila na treťom mieste. Serena Williams napriek vyššiemu veku hrá na kurtoch stále prím a dokáže svoje súperky šokovať jasnými víťazstvami. Vo veľkom štýle sa jej podarilo získať i trofej na Wimbledone 2016.
4. Lionel Messi a Cristiano Ronaldo
Večný spor o najlepšieho futbalistu sveta vyriešili novinári Sportsmail po svojom. Oboch hráčov dali svorne na štvrté miesto, keďže každý z nich má svoje kvality a dokáže sa presadiť iným štýlom hry. Za Messiho hovorila úspešná predminulá sezóna a Cristiano Ronaldo zase dominoval tento rok s výhrou Ligy Majstrov a na Majstrovstvách Európy.
5. Chris Froome
Tretie víťazstvo a druhé v rade si na svoje konto počas prestížnej Tour de France pripísal Chris Froome. Stal sa tak najlepším Angličanom v histórii a na Sporstmail ho označili aj za najlepšieho cyklistu novodobej éry cyklistiky. Froomeho povesť nepoškodil ani incident s úderom diváka na jednej z etáp a naopak, pomaly zbiera za preukázanie ľudskejšej stránky plusové u čoraz viac fanúšikov.
Rebríček najúspešnejších športovcov súčasnosti podľa Sportsmail:
1. Novak Djokovič (tenis)
2. Usain Bolt (atletika)
3. Serena Williams (tenis)
4. Cristiano Ronaldo, Lionel Messi (futbal)
5. Christopher Froome (cyklistika)
6. Gennady Golovkin (box)
7. LeBron James, Stephen Curry (basketbal)
8. Lewis Hamilton (F1)
9. Mo Farah (atletika)
10. Michael Phelps (plávanie)