Účastník štyroch zimných olympijských hier a kandidát na šéfa olympionikov skončil za mrežami

Milana Jagnešáka zatkla cez víkend Národná kriminálna agentúra spolu členmi podsvetia zo skupiny takáčovcov.

1262

Milan Jagnešák, pilot bobových posádok a účastník na štyroch zimných olympijských hrách, bol jediný spomedzi štyroch kandidátov na Prezidenta SOV so súťažnou olympijskou minulosťou.
„Chcem byť prezident – koordinátor dobrých myšlienok. Naša činnosť musí byť transparentná,“ zdôrazňoval pred voľbami.
Nielenže bývalý olympionik a bobista Milan Jagnešák vo voľbách neuspel. Tento víkend podľa portálu pluska.sk vykonala Národná kriminálna agentúra NAKA policajné razie, ktoré boli zamerané na členov podsvetia zo skupiny takáčovcov.
Štyridsaťsedemročný Jagnešák, ktorý reprezentoval Slovensko na štyroch zimných olympijských hrách, skončil takisto medzi zatknutými.
Po neúspechu vo voľbách prezidenta SOV zostal pôsobiť ako šéf Slovenského zväzu bobistov. A takisto chcel spolupracovať aj s novým vedením SOV.
„Slovenský olympijský výbor s ľútosťou zobral na vedomie informáciu, že viacnásobný slovenský olympionik v bobovom športe Milan Jagnešák bol zadržaný Národnou kriminálnou agentúrou,“ stojí v stanovisku SOV, ktoré citovala pluska.sk.
„Nemáme žiadnu vedomosť o tom, že by dôvody zadržania Milana Jagnešáka mali akúkoľvek súvislosť so SOV a s pôsobením menovaného v slovenskom športe a v olympijskom hnutí,“ uviedol výbor ďalej. „SOV bude plne rešpektovať výsledky policajného vyšetrovania.“
Jagnešák v minulosti podnikal so súkromnou bezpečnostnou službou, a práve tá ho pravdepodobne dostala ku stykom s podsvetím, dodáva pluska.sk.