USA: Mary Kennedyovú exhumovali a pochovali na inom mieste

111

Agentúra Associated Press sa od správcu cintorína dozvedela, že manželku Roberta Kennedyho, s ktorou žil v odlúčení, exhumovali v priebehu júla. Jej prvý pohreb sa konal 19. mája a donedávna odpočívala pri tete a strýkovi jej manžela. 
Manžel Robert Kennedy ml. je synom bývalého senátora a generálneho prokurátora, na ktorého bol počas prezidentskej kampane v roku 1968 spáchaný atentát.
Pred dvoma rokmi podal Robert žiadosť o rozvod. Nemilosrdný rozvodový proces a víťazstvo manžela v spore o opatrovníctvo ich štyroch detí vo veku 11 až 18 rokov dohnali Mary až k samovražde. Spáchala ju v máji tohto roka ako 52-ročná. V jej krvi sa našli stopy troch druhov antidepresív.
Mary bojovala so závislosťou na drogách a alkohole. Nevyhla sa ani zatknutiu pre jazdu pod vplyvom omamných látok. V prísažnom vyhlásení Robert uvádza, že jeho manželka ho bila a vyhrážala sa samovraždou, a to aj pred deťmi, prešla autom rodinného psa či zvykla piť až do straty vedomia.
Rodina Richardsonovcov tvrdila, že z Robertovej strany išlo o zbierku lží. Nezúčastnili sa ani jej oficiálneho pohrebu, ktorý sa konal v Bedforde v štáte New York. Richardsonovci zorganizovali súkromnú rozlúčku venovanú pamiatke zosnulej Mary.