bez-nazvu-1
Tomáš Kundrátek, Jeff Taffe a Jonathan Cheechoo

Skvelý zápas, výborný výkon Slovana a najmä mimoriadne dôležité tri body. Belasí dnes predviedli na ľade veľkého favorita jeden zo svojich najlepších výkonov v tejto sezóne KHL, ako prví v tomto ročníku strelili Dinamu Moskva päť gólov a tešia sa z nádherného víťazstva.

bez-nazvu-2Na ľade favorizovaného Dinama Moskva predviedli kompaktný výkon a vďaka vysokej efektivite i výborne chytajúcemu Barrymu Brustovi triumfovali 5:3. Na náročnom tohtotýždňovom tripe zabodovali už druhýkrát, keď v pondelok vyhrali nad Lokomotivom Jaroslavľ 3:2 po predĺžení.

bez-nazvu-4
Barry Brust

V prvej tretine Slovan dokonale zaskočilo Dinamo, keď sa v 2. minúte ujalo vedenia,  Fjodorovovu prihrávku si nešťastne zrazil do bránky Ďaloga, no postupom času domáci stratili kontrolu nad zápasom. Najviac ohrozoval súpera Cheechoo, ktorý spoločne s Taffeom a Hlinkom viackrát pohrozil defenzíve domácich. V 17. minúte sa Slovan v presilovke o dvoch hráčov dočkal vyrovnania, Cheechoo vysunul Ďalogu na ľavom krídle a ten trafil presne pomedzi Jeriomenkove betóny. Hostia si ofenzívnou aktivitou vyslúžili početnú výhodu aj v závere tretiny. Dobrou kombináciou zovreli súpera pred vlastným brankárom a päť sekúnd pred sirénou sa dostali do vedenia, keď sa presným švihom od modrej presadil Kundrátek – 1:2

bez-nazvu-5V druhej tretine v dvadsiatej siedmej sekunde sa osvedčili dlhoročné skúsenosti Taffe. Výborným forčekingom obral o puk Mironova a Cheechoo gólovou strelou z prvej zariadil brankársku výmenu Jeriomenko – Lazušin. Dinamo následne zvýšilo útočnú snahu i streleckú produkciu. Obrana Slovana udržala domácich na uzde len do 28. minúty, keď trio Rybakov – Sopin – Kokujov dokonalou kombináciou na jeden dotyk znížilo na 2:3. Výborne chytajúceho Brusta to nerozladilo a „belasí“ sa od jeho parádnych zákrokov odrazili za dvojgólovým náskokom. Taffe opäť predviedol skvelý prehľad, z rohu klziska nabil nabiehajúcemu Kundrátkovi, ktorý prepálil Lazušina. Narastajúci tlak Dinama vyvrcholil ďalším znížením v 38. minúte, z veľkého uhla sa presadil Kuznecov.

bez-nazvu-6
Jonathan Cheechoo

Tretiu tretinu Dinamo odštartovalo s úmyslom zmazať tesný náskok súpera. Pri vylúčení Viedenského malo na to výbornú príležitosť, ale presilovku nevyužilo a v 46. minúte inkasovalo piaty gól. Po Plastinovej vyrazenej strele si našiel priestor na dorážku v spleti tiel Jeglič a namieril ju presne pod žŕdku. V ďalšom priebehu sa k Brustovi pri sústavnom tlaku domácich priklonilo aj šťastie, Fjodorov vo vyloženej príležitosti trafil len jeho lapačku a pri ďalšej možnosti zazvonila horná žŕdka. Záver stretnutia „belasí“ takticky zvládli a zaknihovali cenné tri body.

bez-nazvu-8

Hokejisti Slovana Bratislava zakončia sériu v piatok o 18.30 h na ľade Viťazu Podoľsk.

Dinamo Moskva – Slovan Bratislava 3:5 (1:2, 2:2, 0:1)

Góly: 3. Fjodorov (Tarasov), 28. Kokujov (Sopin, Rybakov), 38. Kuznecov (Makľukov, Podšenďalov) – 17. Ďaloga (Cheechoo, Starosta), 20. Kundrátek (Cheechoo), 21. Cheechoo (Taffe), 32. Kundrátek (Taffe), 46. Jeglič (Plastino). Rozhodovali: Bukin, Sergejev – Berseňov, Judin, vylúčení: 3:2, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 4653 divákov

Zostavy:
Dinamo Moskva: Jeriomenko (23. Lazušin) – Hietanen, Mironov, Robinson, Makľukov, Rylov, Solovjov – Karpov, Cvetkov, Karsums – Kokujov, Rybakov, Sopin – Igumnov, Kuznecov, Kokarev – Tarasov, Fjodorov, Šipov – Podšenďalov

bez-nazvu-9
32. min Kundrátek (Taffe) tretí gól Slovana

Slovan Bratislava: Brust – Starosta, Kundrátek, Švarný, Plastino, Meszároš, Bačik, Pokorný, Ďaloga – Cheechoo, Taffe, Hlinka – Nedorost, Jeglič, Valský – Lušňák, Chipchura, Vopelka – Kubalík, Viedenský, Šiška