V africkom Mali zadržali Ľuboša Kosíka, ktorý sa mal podieľať na únose Michala Kováča ml.

Kosík do basy ide za falšovanie zmeniek v hodnote viac ako dva milióny eur nie za únos.

1372
Exsiskár je však známy najmä z kauzy zavlečenia Michala Kováča ml. do Rakúska, ku ktorému došlo v posledný augustový deň roku 1995. Podľa obžaloby, ktorú vypracovala krajská prokuratúra v Bratislave, bol Kosík v skupine, ktorá prezidentovho syna násilím vytiahla z auta, spútala ho a opakovane udierala.
Bývalý premiér Vladimír Mečiar skutok amnestoval. Mečiarove amnestie sa napriek viacerým pokusom v parlamente dodnes nepodarilo prelomiť.
Kosík je odsúdený na 14 rokov v najtvrdšej nápravnovýchovnej skupine za falšovanie zmeniek v hodnote viac ako dva milióny eur. Do väzenia však nešiel, zvolil si útek do zahraničia.
V africkom Mali polícia zadržala bývalého elitného policajta a údajného príslušníka SIS Ľuboša Kosíka, ktorý je známy z kauzy únosu syna prezidenta Michala Kováča.
Informuje o tom portál sme.sk s tým, že k zadržaniu malo dôjsť vo štvrtok. Slovenské orgány, ktoré sú v kontakte s miestnou políciou, by teraz mali zabezpečiť Kosíkov prevoz na Slovensko.
Interpol o zadržaní informoval špecializovaný súd v Pezinku. „Špecializovaný trestný súd bol požiadaný o zabezpečenie prekladu zatýkacieho rozkazu do francúzskeho jazyka. Po vyhotovení prekladu zašle súd uvedené materiály ministerstvu spravodlivosti, ktoré požiadame o vyžiadanie odsúdeného na výkon trestu odňatia slobody,“ povedala pre denník Sme hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.