V Čechách márne hľadajú brutálneho vraha čo vraždil na benzínovej pumpe

1457

Unikne brutálny vrah z benzínky trestu? Polícia ho skoro mala, na dolapenie zostávajú už iba dva mesiace.

Dve rodiny čakajú na spravodlivosť a desia sa chvíle, keď sa im vrah ich blízkych bude môcť smiať do tváre! Brutálna vražda pumpára a servírky bude totiž za dva mesiace premlčaná a páchateľ tak unikne trestu. Šanca, že by policajti na poslednú chvíľu získali nové dôkazy, je pritom mizivá …

K vražde došlo 24. februára 1998 v Chválenice pri Plzni medzi štvrtou a šiestou hodinou rannou. Páchateľ najprv zaútočil na sedemdesiatročného zamestnanca benzínky, ktorého bodol do srdca a potom mu ešte zozadu zasadil ranu istoty. Potom zaútočil na tridsaťpäťročnú servírku v priľahlom bistre, ktorej telo podľa svedkov doslova zmasakroval. Z miesta si potom odniesol peniaze.

Denníku Právo sa podarilo spojiť s dcérou zavraždeného pumpára, ktorá uviedla, že tuší, kto ju pripravil o otca. „Toho človeka poznáme, čoskoro sa nám môže smiať do tváre,“ uviedla. Meno podozrivého sa totiž uvádza v spise, ktorý pozostalí po odložení prípadu dostali. „Povedali nám, že chýbal len kúsoček, aby ho zlomili a priznal sa,“ uviedla žena. Nakoniec však bohužiaľ nemali dôkazov dostatok.

V čase, keď k masakru došlo, totiž bohužiaľ na benzínke nefungovali kamery, ktoré niekoľko dní predtým poškodil kamión. V obci vtedy nešlo ani verejné osvetlenie. Polícia hneď na začiatku vytipovala niekoľko podozrivých, k tomu poslednému ich ale stopy zaviedli až po štyroch rokoch.

Dcéra zavraždeného za ním chcela ísť, aby si všetko ujasnila. „Všetci ma ale od toho odrádzali, aby som nedopadla rovnako ako otec. Bála som sa ho, v tej dobe mal povesť darebáka,“ vysvetlila.

Na dolapenie páchateľa už kriminalistom zostávajú len dva mesiace a pozostalí si veľké nádeje nerobia. Štátny zástupca totiž Právu priznal, že šanca na objavenie nových dôkazov je mizivá.