V Kolumbii spadlo lietadlo s brazílskymi futbalistami, zahynulo 76 ľudí

V strednej Kolumbii sa cestou z Bolívie zrútilo lietadlo s 81 ľuďmi na palube. Lietadlo prepravovalo brazílsky futbalový klub Chapecoense. Kolumbijská polícia uviedla, že nehodu neprežilo 76 ľudí, zvyšných päť cestujúcich je vážne zranených. Podľa dostupných informácií malo lietadlo problémy s elektrinou.

749
foto: mirror

Charterový let mieril z Bolívie na kolumbijské letisko José María Cordova medzi mestami Medellín a Rionegro. Úrady západokolumbijského štátu Antioquia uviedli, že sa stroj stratil z obrazoviek radarov a okolo 22:00 miestneho času (4:00 SEČ) sa zrútil do hôr neďaleko Medellíne.

Podľa serveru Flightradar24 na palube štvormotorového Avra 146 cestovalo 72 pasažierov a deväť členov posádky.

Spočiatku nebolo jasné, či nehodu niekto prežil, kolumbijská polícia neskôr uviedla, že je na mieste päť preživších. Zvyšných 76 ľudí na palube zahynulo. Pôvodne sa hovorilo o najmenej šiestich preživších, jeden človek však zomrel v nemocnici.

Medzi cestujúcimi bolo 22 členov brazílskeho futbalového tímu Chapecoense, ktorí mali v stredu odohrať finálový zápas turnaja Copa Sudamericana proti tímu Atlético Nacional (zápas sa mal odohrať zo stredy na štvrtok v 0:45 SEČ). Chapecoense je od roku 2015 účastníkom najvyššej brazílskej futbalovej ligy.

Podľa miestnych médií bolo na palube lietadla tiež osem funkcionárov klubu, traja hostia a 21 novinárov.

  Prvým potvrdeným zachráneným bol dvadsaťsedemročný obranca Alan Ruschel. Podľa lekárov má veľmi vážne zranenia – niekoľko zlomenín vrátane zlomeniny panvovej kosti a tržné rany na hlave.

Okrem Ruschel nehodu prežili ďalší dva futbalisti, jeden novinár a jedna členka posádky.

Vedenie tímu sa zatiaľ k nehode odmietlo vyjadriť. Uviedlo, že počká na bližšie informácie.

„V našom meste teraz plače veľa ľudí, toto sme si nikdy nedokázali predstaviť. Chapecoense je tu najväčším zdrojom radosti,“ povedal neskôr viceprezident klubu Ivan Tozzi.