V USA popravili tento rok už siedmeho vraha. Rodriguez svoje obete nechával na skládke

735

V Texase v utorok popravili vraha prezývaného médiami „kufrový zabijak“ podľa spôsobu, akým ukrýval telá svojich obetí. Tridsaťosemročný Rosendo Rodriguez bol usvedčený z vraždy jednej ženy a sám sa priznal k druhej. Okrem toho päť žien vrátane jeho priateľky zo strednej školy ho obvinilo zo znásilnenia.

Rodriguezovou prvou obeťou bola pred 13 rokmi dvadsaťdeväťročná prostitútka a matka štyroch detí, ktorej zasadil 50 rán tupým predmetom. Potom ju – podľa súdnych lekárov možno ešte živú – zavrel do kufra a vyhodil na skládku odpadu. Zadržaný bol tri dni po objavení tela. Polícii povedal, že konal v sebaobrane, pretože ho žena ohrozovala nožom. Pri pitve vyšlo najavo, že bola v 10. týždni tehotenstva.

Rodriguez sa potom sám priznal k vražde šestnásťročného dievčaťa, ktorej telo po ročnom pátraní našla polícia tiež v kufri na rovnakej skládke odpadu.

„Štát možno dostal moje telo, ale nikdy nedostane moju dušu,“ predniesol v utorok vo svojej záverečnej reči, ktorá podľa AP trvala sedem minút a neobsahovala ani náznak ľútosti či ospravedlnenia prítomným príbuzným obetí. „Bachari, som pripravený ísť za svojím otcom,“ predniesol na záver.

Rodriguez sa stal štvrtým tento rok popraveným odsúdencom v Texase a siedmym v Spojených štátoch celkovo.