Višňovského prvý gól

559

Ani Jaroslav Halák zo St. Louis nedokázal zastaviť rozbehnutých hokejistov Chicaga. Ružinovský odchovanec bol oporou Blues, z 23 striel Blackhawks inkasoval tri góly, jeho spoluhráči sa nepresadili ani raz a St. Louis doma prehralo vo štvrtkovom zápase 0:3.
Chicago natiahlo rekordnú sériu s minimálne bodom od začiatku sezóny už na 20 stretnutí a dosiahlo siedme víťazstvo v rade.
Aj s minulým ročníkom trvá bodová séria Blackhawks v základnej časti už 26 zápasov, naposledy tím vyšiel naprázdno 25. marca 2012 proti Nashvillu (1:6). So St. Louis vyhralo Chicago ostatné štyri vzájomné súboje. Marián Hossa prihral na dva góly Blackhawks, okrem toho si pripísal počas 17:36 min na ľade aj dva plusové body a tri strely.
Po úvodnom buly bol na začiatku akcie, po ktorej Jonathan Toews strelil v 12. sekunde gól, čo bol najrýchlejší zásah tímu v sezóne. Halák prehral prvýkrát v sezóne v riadnom hracom čase. O shutout sa postarali Corey Crawford, ktorý musel odstúpiť pre zranenie v hornej časti tela už v prvej tretine, a Ray Emery.

Premiérový gól Višňovského
Premiérový gól v drese New York Islanders strelil Ľubomír Višňovský, ktorý sa presadil proti Torontu. Majster sveta 2002 čakal na presný zásah jedenásť stretnutí, vo štvrtok odohral 23:16 min a mal ešte jednu neúspešnú strelu.
„Ostrovania“ podľahli Maple Leafs 4:5 po predĺžení, keď o tretej prehre tímu z Long Islandu za sebou rozhodol v 71. sekunde nadstaveného času kapitán hostí Dion Phaneuf. Prvý hetrik kariéry strelil torontský útočník Nazem Kadri. „Snažím sa hrať čo najlepšie a je skvelé, že som pomohol tímu k víťazstvu,“ povedal Kadri. Výhru Bostonu 2:1 nad Ottawou zabezpečil v predĺžení Patrice Bergeron. Bruins ukončili súperovi sériu piatich víťazstiev v rade a svoju natiahli na štyri duely. Kapitán Boston Zdeno Chára odohral v zápase vyše 26 minút a pripísal si tri strely.

Kopecký so Sekerom bez bodu
Predlžovalo sa aj na Floride, kde Panthers prehrali s Buffalom 3:4 po samostatných nájazdoch. Slováci Tomáš Kopecký na domácej a Andrej Sekera na hosťujúcej strane nebodovali. Panthers prehrali ôsmykrát z ostatných 10 zápasov a šiestykrát zo siedmich domácich. Buffalo uspelo druhýkrát v rade. „Dostávame sa tam, kde by som chcel tím vidieť,“ povedal nový tréner Sabres Ron Rolston.
Aktivitou po zranení hýril vo štvrtok Rick Nash z New York Rangers, ktorý bránku Tampy ohrozil 12 strelami. Na víťazstve 4:1 sa podieľal gólom a asistenciou. Jeho spoluhráč Marián Gáborík odohral vyše 14 minút a mal tri strely, na opačnej strane nechýbal v zostave Richard Pánik (7:38 min na ľade). Rangers ukončili sériu štyroch zápasov bez výhry. „Rick hral dnes skutočne skvele. Dokázal, že je excelentným hráčom,“ povedal tréner tímu z Madison Square Garden John Tortorella. Nash sa vrátil do zostavy Rangers po štvorzápasovej absencii.

Handzuš nedal nájazd
Detroit zdolal San Jose na jeho ľade 2:1 po samostatných nájazdoch. Na domácej strane v rozstrele neboli úspešní traja hráči vrátane Michala Handzuša, na opačnej sa presadil v druhej sérii Damien Brunner. Tomáš Tatar z Detroitu mal tri strelecké pokusy a pripísal si aj plusový bod.
Brankár Red Wings Jonas Gustavsson premenil prvý tohto sezónny štart na víťazstvo, keď mal 25 úspešných zákrokov .“Hrám hokej, lebo chcem víťaziť. Potom vždy prežívam skvelé pocity. Dnes mi pomohli spoluhráči a urobili mi zápas ľahším,“ povedal Gustavsson. San Jose z dvanástich februárových zápasov prehralo až desať. Tímu sa nedarí strelecky, v posledných deviatich zápasoch dal len desať gólov.
Edmonton ukončil desaťzápasovú sériu bez výhry na ľade American Airlines Centra v Dallase, kde zdolal Stars 5:1. Predchádzajúce víťazstvo Oilers v Dallase malo dátum 8. december 2006. Jediný gól Stars strelil za stavu 0:5 Jaromír Jágr. Po zranení nevyšiel návrat do bránky Karimu Lehtonenovi. Z výhry nad bývalým zamestnávateľom a honoru prvej hviezdy zápasu sa tešil útočník Caroliny Jordan Staal, ktorého Hurricanes zdolali Pittsburgh 4:1.
Colorado otočilo z 0:3
Colorado prehrávalo s Calgary po prvej tretine 0:3, v úvode tretej 2:4, súpera však napokon zdolalo 5:4. „Pred treťou tretinou sme vedeli, že nám gól v jej úvode veľmi pomôže. Potom to už bolo oveľa jednoduchšie, hrali sme s ľahkosťou,“ poznamenal kapitán Colorada Gabriel Landeskog, ktorý strelil gól a pridal dve asistencie. Medzi oboma klubmi sa bojovalo aj na diplomatickom poli. Pred stretnutím oznámilo vedenie Flames, že ponúklo kontrakt obmedzenému voľnému hráčovi Ryanovi O´Reillymu. V prvej tretine v čase, keď Calgary vyhrávalo 2:0, pre zmenu Avalanche potvrdili dorovnanie ponuky a dohodu na dvojročnej zmluve na 10 miliónov dolárov s O´Reillym.
Winnipeg vyhral tretí zápas v rade a piaty z posledných šiestich, keď zdolal New Jersey 3:1. Už v siedmom súboji v rade otvorili Jets skóre, piatykrát prišiel gól v úvodných piatich minútach. Kapitán Andrew Ladd skóroval už v 8. sekunde a vyrovnal klubový rekord v rýchlosti gólu, ktorý od vlaňajška držal Kyle Wellwood.

Výsledky:
Boston – Ottawa 2:1 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 – 1:0)
Góly: 26. Horton (Hamilton, Lucic), 64. P. Bergeron (Seidenberg) – 35. O´Brien (Z. Smith, Daugaviňš)
New York Islanders – Toronto 4:5 po predĺžení (1:1, 1:3, 2:0 – 0:1)
Góly: 4. Bailey (Okposo, A. MacDonald), 27. Ľ. VIŠŇOVSKÝ (Cizikas, C. McDonald), 46. A. MacDonald (Okposo, Streit), 51. Okposo – 9. Kadri (Fraser), 29. Kadri (Fraser, Franson), 31. Van Riemsdyk (Steckel, Orr), 35. Kadri (Kostka, Gunnarsson), 62. Phaneuf (Grabovskij, MacArthur)
New York Rangers – Tampa Bay 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Góly: 8. Hagelin (McDonagh), 9. Stepan (Callahan, Girardi), 37. M. Staal (J. Miller, Rick Nash), 59. Rick Nash (B. Richards, McDonagh) – 17. St. Louis (Brewer, Stamkos)
Carolina – Pittsburgh 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)
Góly: 20. E. Staal (Siomin, Tlustý), 25. Tlustý (E. Staal, Gleason), 26. Skinner (Dwyer, Corvo), 40. Tlustý (Siomin, E. Staal) – 14. Kunitz (Crosby, Niskanen)
Florida – Buffalo 3:4 po sam. nájazdoch (2:3, 0:0, 1:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 15. Shore (Kulikov, B. Campbell), 16. Goc (Fleischmann, Skille), 59. B. Campbell (Goc) – 7. Gerbe (Ott, Ennis), 11. Ennis, 17. Gerbe (Ott, M. Weber), rozhodujúci sam. nájazd Vanek
Phoenix – Minnesota 3:4 (0:2, 1:2, 2:0)
Góly: 31. Klesla (Chipchura, Boedker), 56. Yandle (Morris, Boedker), 60. Doan (Ekman-Larsson, Sullivan) – 2. Zucker (Cullen, Setoguchi), 15. Heatley (Bouchard, R. Suter), 27. Heatley (Cullen, Setoguchi), 37. Spurgeon (M. Koivu, Parise)
Winnipeg – New Jersey 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Góly: 1. Ladd (B. Little, Bogosian), 52. Ladd (Byfuglien, Clitsome), 60. Wheeler (Ladd, Hainsey) – 24. Loktionov (Ponikarovskij, Tallinder)
Colorado – Calgary 5:4 (0:3, 2:1, 3:0)
Góly: 26. O´Byrne (Duchene, Parenteau), 30. D. Jones (Landeskog, P. Šťastný), 41. Landeskog (Hejda), 47. P. Šťastný (Landeskog, D. Jones), 51. Duchene (McGinn, Parenteau) – 5. Bouwmeester (Bärtschi, Hudler), 6. Cammalleri (Stempniak, Begin), 20. Iginla (Stajan, Hudler), 34. Iginla (Hudler, Tanguay)
Dallas – Edmonton 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)
Góly: 55. Jágr (Goligoski, Roussel) – 2. Gagner (Petry, Hemský), 14. Justin Schultz (Eberle, Hall), 40. Petry (Hemský, Petrell), 41. Hemský (Eberle, Justin Schultz), 52. Eager (Petrell)
San Jose – Detroit 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 45. Couture (J. Thornton, D. Murray) – 47. Eaves (N. Kronwall, J. Ericsson)