Slovan hral so svojím susedom v tabuľke. Dobre rozohraný zápas nezvládol.

Slovan začal prvú tretinu ako z veľkej knihy v 4 minúte sa predviedol v snáď najlepšej kombinačnej akcii ll. útok, kde ku gólu chýbalo málo. O dve minúty sa predviedol prvý útok, ktorý túto akciu už zakončil gólom Viedenského za asistencii celého útoku. V 6 minúte súper zostrelil Voráčka a Réway predviedol pekné sólo od bránky k bránke.

Zostrelený Voráček

Slovan mal prvého vylúčeného v 8 minúte sa šesť hráčov na lade. V 13 minúte sa previedol druhý útok gólom Boychuka za asistencie obrancov Eberta a Sersena na 2:0. O dve minúty sa súper vracia do hry gólom Semina na 2:1. V záverečných sekundách dáva Boychuk svoj druhý gól za asistencie Genowaya a Mikúša, upravuje stav na 3:1. Tento gól do šatne vyzeral že o zápase je už rozhodnuté. Bola to najvydarenejšia prvá tretina tohto ročnika.
Streli na bránku 9:7

Nestarnúca hviezda hostí Maxim Afinogenov

Druhú tretinu začal Viťaz Podoľsk s výmenou brankárov. Vyplatilo sa im to, Saprykin v tejto tretine nepustil ani jeden puk do siete. V 28 minúte nestarnúca hviezda hostí Maxim Afinogenov uvoľnil po krídle Nikulina a ten zľahka prekonáva Štěpánka a dostáva znova hostí do hry. Od 31 minúty nasledovali tri vylúčenia na strane hostí, v 36 minúte dokonca 32 sekúnd hral Slovan presilovku 5:3. Namiesto využitia presilovky je opäť prekonaný Štĕpánek. stav 3:3. Táto tretina bola ukážkou ako sa dá dobre rozohraný zápas stratiť.
Počet striel na bránku 7:7

V tretej tretine hostia dokončili dokonalý obrat zápasu keď v 52 minúte sa dostáva Podoľsk do vedenia 3:4. V 57 minúte dostal za tvrdý a zbytočný faul 5 minút hráč Slovana Després. Vyzeralo to, že o zápase je rozhodnuté, ale našťastie prišiel faul Afinogenova čo umožnilo si domácim zahrať power-play. Ten dokonale využívajú 12 sekúnd pred koncom domáci, keď s ideálnej prihrávky Réwaya s poza bránky vyrovnáva stav na 4:4 Michal Řepík.
Strely na bránku 10:11

V predĺžení si hostia ešte zahrajú necelú trojminútovú presilovku čo pred jej vypršaním v 63 minúte využíva chorvátsky hráč Borna Rendulič z prihrávky Afinogena na strelenie víťazného gólu.
Slovan tak získal aspoň jeden bod.

HC Slovan Bratislava – Viťaz Podoľsk 4:5 po predĺžení (3:1, 0:2, 1:1 – 0:1)

Góly: 6. Viedenský (Kašpar, Řepík), 13. Z. Boychuk (Ebert, Sersen), 20. Z. Boychuk (Colby Genoway, J. Mikúš), 60. Řepík (Réway) – 15. D. Siomin (Kopejkin, Katičev), 28. A. Nikulin (Afinogenov, Mozík), 37. Švec-Rogovoj (Makejev), 53. Kopejkin (Lazarev, A. Nikulin), 63. Rendulič

Vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše: 58. Després (Slovan) 5+DKZ za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Gašilov, Kulakov (obaja Rus.) – Deďuľa (Biel.), Lazarev (Rus.), 7669 divákov

Slovan: Štěpánek – Ebert, Sersen, Meszároš, Bačík, T. Voráček, Barker, Després – Řepík, Viedenský, Kašpar – Z. Boychuk, Colby Genoway, Réway – Skalický, A. Šťasný, Ščerbatov – J. Mikúš, T. Hrnka, Marek Sloboda

Podoľsk: Karhunen (21. I. Saprykin) – Mozík, Golovkov, Pautov, Katičev, Gimajev, Voronkov, Lukin – Afinogenov, A. Nikulin, Makejev – Rendulič, Horák, Vyglazov – Lazarev, D. Siomin, Kopejkin – Dvurečenskij, Švec-Rogovoj, Vorošilo – Gorochov

O zápase po zápase:

Valerij Belov, tréner Podoľska: „Bol to zaujímavý zápas, v ktorom padlo veľa gólov. Začali sme zle, našťastie sme vyrovnali. Pre nás je to dôležité víťazstvo.“

Eduard Zankovec, tréner Slovana: „Nezačali sme zle, ale od druhej tretiny sme hrali vlažne a súperovi sme dovolili otočiť zápas.“

Zach Boychuk, útočník Slovana: „Prvých 25 sme hrali dobre, potom nie. Urobili sme veľa chýb, za ktoré nás súper potrestal. Ale možno je to spôsobené tím, že nehráme v optimálnej zostave a stále si na seba zvykáme.“

Andrej Šťastný (útočník Slovana): „Všetky góly sme súperovi darovali. Mali ani nie veľké šance, no prišli tri výborné strely a dali tri góly. Štvrtý bol so šťastím a mali sme namále, aby sme neprehrali v riadnom hracom čase. Tento zápas sme mali vyhrať za tri body, ešte nás to bude mrzieť. Myslím si, že sme boli lepší.“

Michal Řepík (útočník Slovana): „Urobili sme chyby a Viťaz to využíval. Potrebovali sme tohto súpera zdolať, musíme zbierať čo najviac bodov a sme sklamaní. Je lepšie, že sme získali aspoň bod. Ak zvládneme ďalšie dve stretnutia, máme šancu zachrániť domácu sériu.“

Michal Sersen (obranca Slovana): „Rád by som vedel, čo sa stalo. V prvej tretine sme hrali solídne, dostali sme sa do dvojgólového vedenia, možno aj na našu škodu, pretože potom nám ušiel vlak. V druhej a tretej tretine sme prestali robiť veci, ktoré sme robili v prvej. Súperovi sme darovali všetky góly. Prečísloval nás, to sa nám nemôže stávať. Strácali sme puky na modrej čiare, to sa potom ťažko dobieha,“